Sopivat 6x9 kajarit

Mitä suosittelette 6x9 kaiuttimiksi hattuhyllylle kun vahvistimena on 2 x 75 WRMS?
4911
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei kannata sijoittaa noihin kuusysiin kovin paljoa.Vaikka spl pro:n 6x9 n,69e

Äänestä

Elä osta kuusysejä. Saat melko halvalla ihan ok erillissarjan. Itse ainakin diggaan enemmän. Kirkkaampi soundi ja toistaa kaikki taajuudet paremmin.

Tästä asiasta tietty ollaan montaa eri mieltä. Mieti kahdesti.

Äänestä
  • Autossa on valmiina paikat 6x9:ille, joten en viitsi aloittaa sahaus/leikkaus hommia hattuhyllyyn. Mikäli reikiä ei olisi valmiina, silloin laittaisin jonkun erillissarjan.

    Äänestä

Tsekkaa Huuto.netistä, siellä on uuttakin tavaraa myynnissä, tulee edullisemmaksi kokeilla...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Potkua kirjoitti:

Mitä suosittelette 6x9 kaiuttimiksi hattuhyllylle kun vahvistimena on 2 x 75 WRMS?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu