Veikkaan lahjojen muuttamista rahaksi.

Suomessa siis täällä koitoisessa paratiisissa missä muulit on velkaisemmillaan he tosiaan nyt kantavat joululahjansa pantiksi. jokainen tietää.
3136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

palstan pelletyfneröllä ei ole edes mitä pantata, nimittäin metaanisoffasta ei markkinoilla makseta euroa enempää. No mutta saahan eurolla yhden kaljan. Onhan sekin jo eteenpäin, eikö niin?

Äänestä

minä myin Joululahjat kaverin kirpputorilla, on tullut jo 1800 €

olen myös myynyt muunkin tarpeettoman, kun lapset ovat jo isoja eivätkä tarvitse mitään meiltä,
kaikki kaapit ovat tyhjiä,
vain autotallit ja pankkitilit ovat täynnä.

Äänestä
  • Provo!

    asiavirheitä; lapset jo isoja --> 1800 kirpputorilla saanut , eli varovastikin arvioiden 3tonnin lahjat kyseessä.. Keneltä? Lapsiltako? jos olisitte kaikki niin varakkaita, ei rahalle olisi käyttöä vaan nimenomaan juuri kultsimussukoiden ostamat lahjat olis kivoja säilyttää :)

    Opetelkaa edes ajattelemaan , jos haluatte esittää rikasta täällä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kai jotain saa niilä kirjoitti:

Suomessa siis täällä koitoisessa paratiisissa missä muulit on velkaisemmillaan he tosiaan nyt kantavat joululahjansa pantiksi. jokainen tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu