Kaurismiehet

rapu-n

Haluaisin muutamiin kysymyksiin vastauksia niiltä joilla on (ollut) kokemuksia kaurismiehestätai jos tätä palstaa selailee itse kaurismiehet niin hyvä, voisivat vastata.

1. Ihastuuko kaurismiehet helposti vai viekö ihastuminen aikaansa? Jos ei helposti ihastu niin tuleeko tunteet myöhemmin pintaan, vai unohtaako hän jos ei suurempia tunteita ole toista kohtaan?
2. Onko kaurismiehet suhteen alussa epävarmoja vai varmoja siitä mitä haluavat?
3. Sanovatko kaurismiehet oman mielipiteensä helposti jostakin asiasta vai pitävätkö asian vain sisällään?
4. Ovatko kaurismiehet negatiivisia, ajattelee asioista heti alussa negatiivisesti, ei positiivisesti lainkaan?
5. Ovatko kaurismiehet rehellisiä, luotettavia ja uskollisia kumppaneita?

5

3846

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vanha kauris pukki

      ihastuu jos kohde on se oikea
      täysin varmoja muuta katsoo kärsivälliseti mitä on tarjolla
      oman mielipiteen sanominen saatta vähän viipyä
      ikunen pessimisti ei pety koskaan
      jos olet luottamuksen arvoinen olet löytänyt kiinto kallion

    • KaurisMan

      Kaurismiehet eivät ihastu helposti, mutta ihastuvat valitettavasti, mutta jos ovat varattuja, ovat uskollisia eivätkä lähde ihastusten perään. Kauris ajattelee loppupeleissä realistisesti ja ovat alkuperäiselle kumppanille uskollisia.

      Jos kauris on vapaa ja oikeasti ihastunut, sen kyllä huomaa. Eivät ihastu helposti, mutta ihastuvat aikaa myöten eivätkä silloin ole epävarmoja asiasta eivätkä ole myöskään negatiivisia jos olosuhteet ovat myötämieliset.

      • rapu rallaa

        Nyt kyllä pudotan kauris miehet pivilinnoista uskollisuuden suhteen. Itse erosin kesällä kauris miehestä pitkän liiton jälkeen. Klassinen tarina. Mies petti. Ja asia tuli tietooni melko karmealla tavalla, shokissa olin pitkään. Itse olen ollut aina uskollinen ja taatusti luottamuksen arvoinen, että minua tapahtuneesta ei voi syyttää. Niinpä mies meni ihastuksensa perään. Tai laitoin menemään!!! Luottamuksen kun voi menettää vain kerran. - Ja muuten itse olin aina kauris miestä myös uskollisena ja luotettavana pitänyt, mutta en enää. Patologínen valehtelija!


      • Är den så?
        rapu rallaa kirjoitti:

        Nyt kyllä pudotan kauris miehet pivilinnoista uskollisuuden suhteen. Itse erosin kesällä kauris miehestä pitkän liiton jälkeen. Klassinen tarina. Mies petti. Ja asia tuli tietooni melko karmealla tavalla, shokissa olin pitkään. Itse olen ollut aina uskollinen ja taatusti luottamuksen arvoinen, että minua tapahtuneesta ei voi syyttää. Niinpä mies meni ihastuksensa perään. Tai laitoin menemään!!! Luottamuksen kun voi menettää vain kerran. - Ja muuten itse olin aina kauris miestä myös uskollisena ja luotettavana pitänyt, mutta en enää. Patologínen valehtelija!

        Tuli tykö ryminällä, lähti yhtä nopeasti. Mitäs siihen sanotte?


    • yäktyyppi

      1. Ihastuminen on helppoa ja nopeaa. Voi tapahtua niin kassajonossa kuin liikennevaloissakin. Eri asia on, saako ihastuksen kohde ikinä tietää asiasta. Pelimieskauris käy suoraan asiaan, ujompi riutuu vuosikausia. Hymyile kauniisti ja kohtele kiltisti, jos vastakaikua toivot.
      2. Tietää kyllä täsmälleen mitä haluaa ja saa kanssa. Tai haluaisi, jos vain uskoisi olevan mahkuja, mutta kun ei kumminkaan ole niin ilman jää.
      3. Mielipiteet ovat selkeät ja absoluuttisen varmat. Kaikkien mielipiteiden kertominen kaikille ei kuitenkaan ole viisasta, joten jotain salaisuuksia on aina. Jos et osaa pitää luottamuksellisia asioita omana tietonasi, ei sinulle kohta kerrota kuin kuin kellonaika ja kengännumero. Toisaalta, absoluuttisen luotettavalle ihmiselle voidaan kertoa enemmän, kuin hän haluaisi kuulla. Joskus voidaan arkoja asioita kertoa myös testimielessä. Luotettava kumppani pitää mehevätkin juorunaiheet salassa.
      4. Kun yhdistetään negatiivinen ja positiivinen, on tuloksena jännite, joka pitää ihmissuhteen käynnissä. Jos jännitettä on liikaa, jotain kärähtää aivan varmasti. Ilman jännitettä ei tapahdu mitään.
      5. Pelimieskauris tekee epäluotettavuudesta taidetta. Muiden kauriiden luotettavuus saattaa mennä naurettavuuksiin saakka. Saattavat olla luotettavia ihmisille, joilla ei ole pienintäkään aikomusta olla itse luotettavia. Vakuutussopimuksissahan luvataan maksaa se ja se summa, paitsi sodan, luonnonkatastrofin, kapinan, terroriteon tai muun ylivoimaisen esteen sattuessa. No, hyvä kauris katsoo olevansa velvoitettu noudattamaan sopimusta jopa mahdottomissa olosuhteissa.

      Toivottavasti tästä oli apua. Älä kuitenkaan unohda, että kaikki ovat yksilöitä ja sekä Jeesus että Stalin olivat kauriita. Joka tapauksessa, hyvä kauris on ravulle loistovalinta. Ota mieluummin joku ujohko, sillä pelimiehestä ei ole kuin harmia. Pelimies käy lähinnä satunnaiseen laatuseksiin, ei perheen perustamiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1129
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      90
      1127
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1010
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      858
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      44
      759
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      748
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      63
      681
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      11
      672
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      579
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      69
      577
    Aihe