Mä tiedän miksi vihataan vaakoja

ulkomaalainennn

Vaakoja vihataan juuri sen takia että he osaavat aina olla rehellisiä ja heillä on henkistä tasapainoa.
Nykyään elätään semmosessa maailmassa (tai oikeastaa suomessa vain) missä kaikki ovat mielisairaita, katellisia, masentuneita, kieroutuneita ihmisiä, ilkeitä.

Kuin vaaka kävelee sisään kaikki aistivat sitä kuinka hyvä ihminen se on. Siksi alkaa ärsyttämään. Ulkomailla kyllä osataan arvostaa vaat. Minkä takia? koska ulkomailla ei olla katellisia.

joten suomi vaalle on erittäin huono paikka. Näin järkyttäviä kommentteja vaakoista ja ne ihmiset jotka haukkuvat vaat niin ne puhuu vain ittestään. Vain henkisesti vajaat haukkuvat hyvät ihmiset.
Jos joku on henkisesti tasapainossa sen ei tarvi ketään haukkua. Niin meidän psykoloogin opettaja sanoi monta vuotta sitten.

13

2152

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puntit tasan.

      Tartu kirjaan, joka kertoo astrologian alkeet. Vaaka-ihmiselle tuottaa vaikeuksia tasapainonpito.

      • näi o

        vaaka tavottelee ja hakee koko ikänsä sitä tasapainoonsa.ei siis käy kateeksi.


    • sisämaalinen

      Ei onnistu, ei sitten millään tuo provo!

      • Nousu Vaaka

        Vaaka ei ole vain Vaaka. Hän on myös Venus, Mars, Merkurius, Kuu. Hän on huonejaonsa tulos. Hän on lapsuuden kasvuympäristönsä tulos, geneettinen perimä antaa oman kuvansa häneen, vanhempiensa antaman kasvatuksen ja kodin tulos. Hän on eletyn elämänsä tulos. Vaaka on yksilö aina, erilainen, kuin kukaan toinen Vaaka.

        Sinähän olet lukenut psykologiaa. Entä biologia?


      • Voi Vaaka sentään
        Nousu Vaaka kirjoitti:

        Vaaka ei ole vain Vaaka. Hän on myös Venus, Mars, Merkurius, Kuu. Hän on huonejaonsa tulos. Hän on lapsuuden kasvuympäristönsä tulos, geneettinen perimä antaa oman kuvansa häneen, vanhempiensa antaman kasvatuksen ja kodin tulos. Hän on eletyn elämänsä tulos. Vaaka on yksilö aina, erilainen, kuin kukaan toinen Vaaka.

        Sinähän olet lukenut psykologiaa. Entä biologia?

        Aapee kirjoittaa näin: "Niin meidän psykoloogin opettaja sanoi monta vuotta sitten."

        Kuka siis olikaan lukenut psykologia?


    • ...asunut vaaka

      että kirjoitat täyttä potaskaa, niin se ei ole haukkumista.
      Terkuin, myös ulkomailla...

    • helvettisoikoon

      tai sitten ne on niin ittensä täynnä olevia ihmisiä jolla on helvetimoinen jääräpäisyys, eivätkä ikinä anna periksi ja aina haluavat sanoa viimeisen sanan.

    • Gemini (n)

      Jaa. Mä taas päinvastoin pidän vaa`oista mutta yksi asia mitä he eivät monet ole, on rehellisiä. He kertovat sen minkä luulevat toisen haluavan kuulla/ eivät halua pahoittaa muiden mieltä. Ja sellainen käytös tulkitaan helposti valehteluksi.

    • vaaka myös

      Itsellänikin tuo johtuu juuri siitä kun en millään haluaisi pahoittaa kenenkään mieltä, niin siloittelen sitten sanojani ja usein kerron sen, mitä henkilö haluaa kuulla.

    • vaakavaakavaakaN

      Minä kerron melkosuoraan totuuden ja siitäkään ei tykätä :( Toinen on tuo oikeudenmukaisuuden puolustamiknen ja rehellisyys ym. ei pidetä siitäkään, varsinkaan pomot ja sen huomaa kunnallisella alalla työskennellessään. Vaikka verorahoilla mällätään, niin vastuuta ei teoistaan kanneta. voi meitä vaaka-parkoja :/

    • vaakavaakavaaka

      Vaakoja on niin monta eri laatua että huh huh, ite vaakana voin sanoa että jotkut on tyypillisiä merkkinsä edustajia, toiset taas ei paljoakaan, että ei pidä lähteä yleistämään niin paljon..

    • ei vaaka

      vaaka osaa olla häikäilemätön, nähnyt asian.

    • Vaaka on

      nimensä mukaan synnynnäinen punnitsija, joka kyllä hyvin
      tietää, miten punnukset kulloinkin vaakakuppeihin asettaa. :)

      Vihaa tuo piirre tuskin synnyttää, mutta närästystä se toki saattaa
      vaakojen lähipiirissä joskus aiheuttaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      373
      1707
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1256
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      133
      1245
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      150
      1152
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      25
      974
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      862
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      59
      641
    8. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      634
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      113
      554
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      20
      533
    Aihe