Suomen poliisit maailman 3 tyhminpiä

edellä menee vain Ruotsi ja Iso-Britannia. Meillä muslimien kansanvaellus sallitaa, eikä rikoksiin puututa, enintään puhutaan suomalaisten viharikosista. Maassamme ei uskalleta julkaista mitään islamia kritisoivaa aineistoa, edes näitä pilakuvia joita näkyy muissa maissa, eikä suomen lain mukaa todistettu lapsenraiskaaja ei ole pedofiili ja jos niin väittää saa tuomion, kuten kävi Halla-ahon tapauksessa. Jos muslimi olisi raiskaamassa suomalaisen poliisin vaimoa ja tämä seisoisi siinä vieressä puuttuisin tilanteeseen, "Reinikainen" ei uskaltaisi itse puuttua.
3121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomi24.fi laki ja rikos/poliisi-palstalta selviää hyvin nopeasti miten puupääsakkia nämä suomalaiset poliisit ovat. Sitäpaitsi poliisin liipasinsormi on käynyt viime vuosina turhan herkäksi. Ampuvat siis jopa kuoliaaksi saakka ennemmin kuin käyttävät sitä vanhaa kunnon maalaisjärkeä. Ennen muinoin poliisilla ei edes ollut ampumaseita, vaan selvittivät tilanteet etupäässä puhumalla.
Hyviä, ammattitaitoisia poliiseja ei enää ole, vaan poliisissa on töissä kusipäisiä, väkivaltaisia kloppeja, jotka eivät hallitse edes alkeellisia ihmissuhdetaitoja. Samanlaisia lasten hakkaajia löytyy myös vartijoista turhan paljon. Tässä hilakkoin olis tapaus, jossa poliisi raiskasi 15-vuotiaan tytön ja sai palkinnoksi vähän pään silitystä. Virkavalta kun ei rankaise viranomaista rikoksista.

Poliisi saisi kaivaa uudelleen esiin sen wanhan kunnon maalaisjärjen. Ihmisten kanssa pärjää kyllä etupäässä puhumalla. Se ei auta yhtään, että poliisi karjuu komentoja ase ojossa kuin mikäkin alikersantti. Ei se tilanne ihmisen kanssa huutamalla parane, eikä varsinkaan ampumalla. Itse en tottele ensimmäistäkään käskyä jonka joku antaa. Neuvotella voin, mutta vain silloin kun tilanne on tasavertainen, eli olen viranomaisen kanssa tasan samalla viivalla voimatasapainossa. Poliisi ei ole minua yhtään ylempänä virkapukunsa takia. Eikä ole joku alikersanttikan. Alikessua vedän turpaan jos koettaa minua määräillä. Sama koskee Kenraaliakin. Turpaan tulee ja kovaa jos minulle ruvetaan isottelemaan. En pokkuroi ketään, työni hoidan kuitenkin hyvin.

Sodan tullen sanon maanpuolustukselle ehdottoman jyrkästi EI. Olen totaalikieltäytynyt poliittisin perustein, kieltäytymiseni pitää kaikissa olosuhteissa.

Äänestä
  • pro western.
    Poliitikot ja virkamiehet ovat jo tuhonneet Suomen armeijan.
    Ei tarvitse lähteä enää minnekään.

    Äänestä

  • oikeassa poliisista. Vietin itsekin yhden yön putkassa ja juuri tuollaisia ne oli, Kattonut liikaa elokuvia pahoista kytistä. Tässä vielä toisen kerran viimeksi muslimeille tällä kertaa poliiseille!ITS A PARTEY!
    http://www.youtube.com/watch?v=CS9OO0S5w2k

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


poliisi apuun!!!! kirjoitti:

edellä menee vain Ruotsi ja Iso-Britannia. Meillä muslimien kansanvaellus sallitaa, eikä rikoksiin puututa, enintään puhutaan suomalaisten viharikosista. Maassamme ei uskalleta julkaista mitään islamia kritisoivaa aineistoa, edes näitä pilakuvia joita näkyy muissa maissa, eikä suomen lain mukaa todistettu lapsenraiskaaja ei ole pedofiili ja jos niin väittää saa tuomion, kuten kävi Halla-ahon tapauksessa. Jos muslimi olisi raiskaamassa suomalaisen poliisin vaimoa ja tämä seisoisi siinä vieressä puuttuisin tilanteeseen, "Reinikainen" ei uskaltaisi itse puuttua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu