Paluulennot Marokosta

matkakuume taas

Etsin halpoja vaihtoehtoja lentoihin Marokko - Suomi. Lahto joko Agadir tai Marrakech, paluu Helsinki, Tampere tms. Maaliskuu.

Ehdotuksia kukaan, joka tehnyt matkan taman vuoden aikana?

6

832

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä myös

      Moi ! Viime vuoden puolella käytin tosipaljon reittiä mennen ja tullen Tampere -Frankfurt - Marrakech. Lennothan järkkää parjattu Ryanair,mutta minulle ainakin on kaikki ollut nappiin, aikataulut ja palvelut.Ainut pikkukiusa yöpyminen Frankfurtissa,mutta senkin kestää,jos on saanut liput halvalla,niin on varaa uinahtaa jossain majoituksessa.Eikun netti auki ja kattelemaan päivijä.

      • matkakuume taas

        Kiitos - istunut internetissa 2 pvaa, easyjet tarjoaa 25% alennusta, vaan tulolennot ei tasmaa aikataulun vuoksi. Katson uudelleen Ryanairin lentoaikataulua.


    • ana leak

      en tiedä tuleeko myöhässä,mutta kuitenkin
      Ryanairilla pääsee Tampere-Bergamo ja sieltä Fes,Tangier tai uutena tulee Marrakesh..
      Kannattaa vain ettiä ne mahdollisimman lyhyet vaihdot,ei mikään kaikkein mukavin paikka viettää yön yli..

    • marokkoon

      Halvalla pääsee just Hki-Frankfurt/Hahn-lentokenttä-Marrakech.Frankfurtin kentältä hyvin busseja suoraa Hahn-kentälle.Lentokentän vieressä n.30m on hyvä edullinen hotelli jossa voi yöpyä,varaus suoraa netistä.
      Itse maksoin just liput 2 aikuista (tosin Fessiin) Lufthansalla Hesasta yht.574e meno-paluu heinäkuussa.Molemmissa päissä yksi yö hotellissa 59e yö,aamiainen 7e ja sit jotain 70e bussit.

    • jnbjnjk

      Easyjetin lennot Casblancasta tai Tangerista Madridiin (n.30e) ja sieltä lento suomeen(100-150e), varmasti pääset halvalla.

    • Mea_m

      Easyjetillä pääsee myös Agadiriin. Itse ostin lennot Hki-Pariisi-Agadir meno-paluu n. 270€ kesäkuulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3483
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2094
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1789
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1557
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1528
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      10
      1440
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1257
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1185
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1132
    Aihe