lääkärillä vai oliko epäpätevä.
Miten voi olla mahdollista tälläiset tapaukset, kuka valvoo ???
Voi helvata tätä vääryyttä.
Miten voi olla mahdollista tälläiset tapaukset, kuka valvoo ???
Voi helvata tätä vääryyttä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
on todella outoa,ettei kukaan huomaa tuollaisia tapauksia..Luulisi,että paperit tutkitaan,ku otetaan töihin.
muitakin asioita vaan paperilla terveysalan puolella, onhan se hyvä näyttö, pelkkä paperi.
Todellisuus voi olla ihan muuta, tulee mieleen vääjäämättä vanhushoitokin mitä se todellisuudessa on kun mitään ei tarkisteta näin kaikesta päätellen on.
Tässä on sellanen juttu, joka koskee lähinnä julkissektoria. Taustat tarkastetaan kaavamaisesti. Lähinnä paperit. Yksityisellä puolella ei tarvi olla kaksinen hitsari, että soitellaan vanhat työnantajat läpi ja udellaan milloin mitäkin. Toisekseen, aika hyvinhän tuo oli flunssalääkereseptinsä kirjoittanut, kun kukaan ei kiinnittänyt pääasiaan, siis työhön mitään huomiota.
Papereitten väärentäminen ei ole nykyään vaikeaa, Hanjalinta on löytää oikeata paperia, mille todistukset tulostelee. Leiman voi joko pölliä tai tehdä itse, ei isohomma sekään.
Väärennökset kaiketi aika harvinaisia suomessa. Mutta erittäin yleistä on teettää tilaustyönä graduja ja muita opiskeluun liittyviä duuneja. Niistä ei käry käy ikinä, eikä gradua kukaan kysele, kun on maisteriksi valmistunut.