Tänään on niin pilvinen päivä ja mitään sanomaton päivä, että viisainta on laittaa luukut kiinni vähin äänin.
Pilvinen päivä
meterölöögi
11154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
on myös pilvinen päivä, sillä palstan, jossa astelee palstan poluilla vain hieman hurahtaneita ämmätteitä, on kuin pilvinen päivä, jonka pirtin pöydän päässä asustaa ikävyys.
niin on paljon lupsakkaampaa elää !
surullista --------yrittää vain poukkoilla tyhjää
Voi pojat...smörgossarna!
Onko nuo pilviä eeeeei kai, jos vaikka höyryä kun niin paljon ilma lämminnyt että sää Pekkakin varoitti kaduilla loskasta, vai olisiko niin että se suolaus loskauttaa, vai olisiko kauniimmin sanottu loiskauttaa, siihen sisältyy seuraus, kas se tuli vahingossa.
Kuka on hurahtanut, ettet vain sinä, kyllä jokainen saa mielipiteensä ilmaista sitähän täällä on moneen kertaan painotettu, juuri tuo kaltaistesi hurahtaneisuus, on valmis arvostelemaan tietämättä ihmisistä enempää kuin jonkun kannan oton. Halooota?
Annetaan tilaa muillekin kirjoittajille, eller hur?
Nyt voi jatkaa kirjoittelua kun sain sormet lämpöiseksi, kävin jo Hki-Vantaan kentällä, ja sain ihailla kaunista valkoista luontoa.
Nyt mittarissa niin vähän asteita ettei mainita kannata, kyllä pian tämä sadunomainen kauneus häviää oksilta ja puista, ja liukkaus voi olla taas kiusana.
Tämä talvi on ollut tosikaunista vaikka liian kylmää, ainakin minulle, jäsenet ei tykkää näistä korkeista pakkaslukemista.
Siitä huolimatta on hyvä että meillä on neljä vuodenaikaa.
Ei enää oikein mikään ole kaunista.
on liian aneemista tuo harmaa taivas, ihan pliisua, sumppusta :D oikein harmaata kuin kauhtunut navetta takinretale! Voihan p....a eikä jouluvalt tuolla kulkiessa sovi yhtään enään.
On mun sielu sentään aika kaunis, toivon
ovat niin allapäin ja pahoillamielin, paitsi kukkahame ja tietysti "smörgossarna". Kyllä meillä on täällä luonto ihanan huurteista ja puhtaanlumista, paitsi nuo koirien jättämät keltaiset jäljet tuolla tienpielessä. Ei minua ennen ole häirinneet nuo keltaiset merkit, olenhan itsekin ollut koiran omistaja, mutta nyt hieman kismitti, kun muuten on niin kaunista.
En minä aikonut purnata lainkaan, tuli vain tuossa kirjoittaessa tuokin mieleen. Elämä on ihanaa, pakkanenkin välistä saa ihan riemusta hyppimään. Jumpassa tänään olin ja sen jälkeen minä olenkin kulkenut täällä kotona vain tanssiaskelin.
Kyllähän se on itsestä kiinni, millaisella mielialalla sitä aamunsa aloittaa, paitsi jos on syytä suruun tai muuten pahaanmieleen.
Jatketaan vain tätä päivää, jos suinkin mahdollista, riemumielin.
Moikka Atolfia lilla Pia joka siellä hyppelee tanssin askelin! Ihan minäkin piristyin kun join juuri iltapäiväkahvit.
Niin se on monta kanavaa on immeisellä, jos käy yks surumieltä,kääntää vaan eteenpäin, kyllä sieltä löytyy se hupikanavakin. Onhan se totta, että melkoinen sumupilvi on levännyt tienoilla ei näe sataa m.etäämmäksi, mutta ei se meikämammaa haittaakkaan niin.
Valot sytytän ja taas on tunnelma taattu:D
Naurettiin kun nuorimmainen oli tanssiravintelissä, ja lähtiessä joku innokas kavaljeeri tuli liki naulakoiden luona likistelemään, niin likka: * Mitä siihen tulet rähmimään!* kun piti sanoa kähmimään !!! Meinattiin kuolla nauruun, kun se jäi suu auki seisomaan.----Mitäs tuli likkaani lähentelemään.
tuon kaa
kyllä sitä sukua tuntuu piisaavan, kaikki ei oo vielä kerrottu.