En edes tiedä, kuinka monia kertoja olen kuunnellut Anna-Mari Kaskisen, Petri Laaksosen ja Pekka Simojoen cd:tä Lauluja särkyneille. Ostin sen kai jo noin kymmenen vuotta sitten ja sitä on veivattu satoja kertoja.
Viime aikoina, kun elämä on ollut vieläkin raskaampaa, levyä on tullut kuunneltua aina vaan enemmän. Kuluneen vuorokauden aikana kolme kertaa ei riitä, jos oikein alan laskea.
- Kuuntelin cd:tä taas yöllä valvoessani, valvoessani taas.
Aamun valjetessa pysähdyin näihin sanoihin: "Kivun kautta Jumala luo uutta..."
http://www.youtube.com/watch?v=o3Ssw9Rxw3Y
*
Yhden oven sulkeutuessa toinen avautuu:
http://homehelvetti.blogspot.com/
Kirjoittaja ei ole poistanut tätä viestiä
1
173
Vastaukset
- Riitta'
Toi on niin totta! Eihän täällä muusta kasvakaan kuin kivusta ja sitten helpottaa. Jos ei ole mitään vastoinkäymisiä niin sitä luutuu ja lamaantuu. Kiitos että vielä jaksat uskoa parempaan, niin minäkin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1183862Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe563185- 793157
- 193105
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans63041- 292805
- 542537
- 192277
- 632260
- 622119
