Pahoinvointiin

Vinkki: Kaikkein parhaat lääkkeet pahoinvointiin on maustekurkku ja mehujää. Mulla ainaki toimi, mikään muu ei sitten toiminutkaan. JA pikkuhuikka kylmää vettä aivan jatkuvasti, ja välillä raitista ilmaa ihan pari minuuttia riittää.
2317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pienet syömiset vähänväliä,kylmä juotava,raitis ulkoilma,hedelmät.

Äänestä

Minusta parasta oli pillimehut... Ja tietysti se raitis ilma :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nanne kirjoitti:

Vinkki: Kaikkein parhaat lääkkeet pahoinvointiin on maustekurkku ja mehujää. Mulla ainaki toimi, mikään muu ei sitten toiminutkaan. JA pikkuhuikka kylmää vettä aivan jatkuvasti, ja välillä raitista ilmaa ihan pari minuuttia riittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu