VW ja PSA juhlivat Euroopassa
VW&PSA
11231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
on ilmoittanut tämänkin viestin asiattomaksi!
se siellä provoilee?
Vaativilla? No ei se kyllä paljon vaadi kun selittää patongin tai Bratwustin purijalle selittää, että osta kotimaista. Ja juuri tuon takia paskaa voi myydä täällä helposti ja vielä suojatullit avittamassa.
Matkailu avartaa. Ja sivistää. Viestissäsi ei muuten ollut yhtään faktaa. Ja se on Bratwurst. Voi että saa taas nauraa tojopölkkypäiden kustannuksella. Pyysitkö muuten äidiltä apua yhteenlaskussa?
PSA juhlii lähinnä ranskassa ja VW juhlii lähinnä saksassa. Tuo oli yllätys, että euroopassa toyotan markkinaosuus oli 5,1%, kun taas BMW:n vain 4,9%. Voiko tuosta päätellä siis, että euroopassa on enemmän toyotaa kuin bemaria, ei olisi arvannut. Luulin, että kaikki gyntterit ajaa mersuilla, bemareilla ja golffeilla.
Toyota on kansanauto, jota pitäisi mennä kaupaksi moninkertaisia määriä premiumeihin nähden. Eurooppalaisia täytyykin siksi ankarasti tukistaa, etteivät ole älynneet Toyotan ns. ylivoimaisuutta. Moninkertainen laatuvertailujen voittaja, mutta ei myy kuin havukenkien maissa. Mikä mättää?
kaikissa Euroopan suurissa autoilumaissa, esim. Saksassa tai Iso-Britanniassa kuin Toyta. Samoin VW.
Ette kai nyt pidä Volokkareita ja Pösö/Sitikoita minää premiumin edustajina.... Heh,heh.
Ps. Miksi kukaan ei mainitse maailman eniten myydystä merkistä?
Kalle. Kyllä vaan pösö juhlii myös saksassa, jos et vielä tiedä. 207 on toiseksi eniten myyty malli golfin jälkeen, kokoluokassaan.
kuten laatukin.
nähkö! Toyota rules and rocks. Maailman eniten myyty ;o)