Sateenkaari Lappeenrannassa

Mikä on Lappeenrannan tilanne, onko Seta.n toimintaa tai saati Sateenkaariperheiden toimintaa?
Kiinnostaisi tietää, kun ollaan sinne muuttamassa ja olisi mukava löytää kaltaistansa porukkaa..
7317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eipä juuri ole setan alla olevaa toimintaa eikä muutenkaan tällä hetkellä juuri mitään.

Muutama vuosi sitten oli pientä toimintaa mutta nyt ei taida olla juuri mitään.

Äänestä
  • Sinne siis täytyis alkaa viritellä toimintaa! Vai pääseekö siellä hengestään, jos on julkisesti sitä mitä on??

    Äänestä

  • Lappeenrantaan muutt kirjoitti:

    Sinne siis täytyis alkaa viritellä toimintaa! Vai pääseekö siellä hengestään, jos on julkisesti sitä mitä on??

    Hengissä ollaan....ja ihan julkisesti :-)

    Äänestä

  • Vinox kirjoitti:

    Hengissä ollaan....ja ihan julkisesti :-)

    Mäki iha julkisesti oon, ei mua kiinnosta mitä muut ajattelee en mieti sitä edes. elän vaa omaa elämää. ei kukaan mitenkää negatiivisesti muhun oo suhtautunu kuitenkaan :))

    Äänestä

  • rokkiretku kirjoitti:

    Mäki iha julkisesti oon, ei mua kiinnosta mitä muut ajattelee en mieti sitä edes. elän vaa omaa elämää. ei kukaan mitenkää negatiivisesti muhun oo suhtautunu kuitenkaan :))

    Täällä Turussa ku on tottunu just siihen, että saahaan kulkee ihan ilman mitään hämminkiä, niin toivoo tietenki, että niin ois muuallaki. =)

    Äänestä

HLGT Olisiko innokkuutta tässä keväällä tapaaminen, piknic tms. tapahtuma hyvä ajatus?.

Nyt on ollut jo sen verta hiljaista muutaman vuoden että olisiko aika alkaa tapahtumaan jotain =).

Setan sivuilla voisi myös pohtia asiaa.

Äänestä
  • Setan foorumissa vois viritella keskustelua ja suunnitella tapaamista! =)
    Ois mukava, kun saataisiin jotain toimintaa alulle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lappeenrantaan muutt kirjoitti:

Mikä on Lappeenrannan tilanne, onko Seta.n toimintaa tai saati Sateenkaariperheiden toimintaa?
Kiinnostaisi tietää, kun ollaan sinne muuttamassa ja olisi mukava löytää kaltaistansa porukkaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu