Michael Jacksonin kirahvitkin ovat

*

kuolla kupsahtaneet äkillisesti ja epäilllän että syynä oli jonkinlainen "foul play" - vähän kuin entisen isäntänsäkkin tapauksessa. Eläinrassukat olivat huoltajan mukaan terveitä. Jotain epäilyttävää tietysti on ilmassa kun kaksi eläintä kuolee samaan aikaan ilman mitään etukäteen nähtävissä olleita oireita.

Ja motiivina rumaan peliin - mikäs muu kuin raha.
http://www.tmz.com/2010/01/13/accusations-fly-in-sudden-deaths-of-mj-giraffes/

3

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Forfu

      TMZ on tunnettu suurista juoruistaan, sinuna en uskoisi tuota. Ne ovat väittäneet kaikenlaista... Michaelinkin kuolemasta ilmoittivat 10 minuuttia ennen kuin Michael oli kuollut. He olivat saaneet tiedon, että Michael Jackson on joutunut sairaalaan, väännetään siitä juoru. Typerää vain, että sillä kertaa juoru toteutui kymmenen minuuttia myöhemmin. TMZ on esimerkiksi väittänyt pari vuotta sitten, että Madonna on raskaana.

      Lähde: Vuoden tapahtumat-lehti, jota myytiin viikon ajan vuodenvaihteen jälkeen.

      • nlkiopåååå

        missä faktat on sekaisin. Tuo kirahvijuttu on ollut Suomenkin lehdissä luettavana. Kirahvien ympärillä olleet rahakiistat on jo vanha tarina.


      • hlöknnn,n

        mutta nyt MJ:n kuoleman yhteydessä oli ensimmäinen julkaisu joka sai oikean tiedon ennenkuin muut ehtivät edes räpäyttää silmiään. Johtuisikko tuo kymmenen minuutin etumatka kenties siitä että MJ oli kuollut jo ennenkuin hänet kannettiin kodistaan ulos minkä ambulanssihenkilökunta tiesi myös. Jälkimainingit on sitten Murrayn ym selittelyä eikä asiaa voida vahvistaa virallisesti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2055
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe