Onko kokemuksia ko. hotellista? Jos on, kertoile mielipidettäsi, kiitos. Hotelli uusi, enkä löytänyt täältä kirjoituksia.
Hoang Hai Long Hotel, Saigon
6
563
Vastaukset
- Katsos
www.agoda.fi/asia/vietnam/ho_chi_minh_city/hoang_hai_long.html
- Hoang
..vinkistä :)
Katsoin, mutta eipä siellä ollut kuin huonosti suomennettuja mielipiteitä. Vain kaksi suomalaistakin. Lähinnä kiinnostaa saada suomalaisten kävijöiden mielipiteitä. Ulkolaisilla monesti erilaiset kriteerit kuin meillä.
Jos olet siis asunut hotellissa (ainakin Tjäreborgilla ko. hotelli myynnissä), olethan ystävällinen ja laitat hotellista tietoja tänne.
=) - laukkanen
Hoang kirjoitti:
..vinkistä :)
Katsoin, mutta eipä siellä ollut kuin huonosti suomennettuja mielipiteitä. Vain kaksi suomalaistakin. Lähinnä kiinnostaa saada suomalaisten kävijöiden mielipiteitä. Ulkolaisilla monesti erilaiset kriteerit kuin meillä.
Jos olet siis asunut hotellissa (ainakin Tjäreborgilla ko. hotelli myynnissä), olethan ystävällinen ja laitat hotellista tietoja tänne.
=)Vastakäyneenä voin sanoa että hotelli on pieni ja siisti, viidessä alimmaisessa kerroksessa sijaitsevissa huoneissa ei välttämättä ikkunaa tai ikkuna on vastapäiseen seinään.
Huoneet muuten aivan hyviä. Sijainti on erinomainen.
Aamupalat suhteellisen niukkuoja.
Kaikenkaikkiaan ihan ok - Hoang
laukkanen kirjoitti:
Vastakäyneenä voin sanoa että hotelli on pieni ja siisti, viidessä alimmaisessa kerroksessa sijaitsevissa huoneissa ei välttämättä ikkunaa tai ikkuna on vastapäiseen seinään.
Huoneet muuten aivan hyviä. Sijainti on erinomainen.
Aamupalat suhteellisen niukkuoja.
Kaikenkaikkiaan ihan ok..että viitsit vastata, KIITOS! :)
Pääasia, että on siisti, kun Saigonissa ollaan vain 3 päivää, ei hotellissa kuitenkaan ehdi oleskelemaan.
Kaupungilla tulee oltua suurin aika.
Tylsää kuulla, että aamiainen niukahko, mutta eiköhän sieltä silti syötävää löydy! - nuivahko
Hoang kirjoitti:
..että viitsit vastata, KIITOS! :)
Pääasia, että on siisti, kun Saigonissa ollaan vain 3 päivää, ei hotellissa kuitenkaan ehdi oleskelemaan.
Kaupungilla tulee oltua suurin aika.
Tylsää kuulla, että aamiainen niukahko, mutta eiköhän sieltä silti syötävää löydy!oltiin pari viikkoa sitten ko. hotellissa, ja aamiaista kyllä sai ihan riittävästi, ei millään lailla niukka, valinnanvaraa kyllä löytyy. Pitkälle päivään riitti pelkkä aamiainen, ei siinä nälkä jäänyt. Ihan siisti hotelli, tyypillisesti vietnamilaiseen tyyliin rakennettu niin joka huoneeseen ei ikkunoita riittänyt :)
- Hoang
nuivahko kirjoitti:
oltiin pari viikkoa sitten ko. hotellissa, ja aamiaista kyllä sai ihan riittävästi, ei millään lailla niukka, valinnanvaraa kyllä löytyy. Pitkälle päivään riitti pelkkä aamiainen, ei siinä nälkä jäänyt. Ihan siisti hotelli, tyypillisesti vietnamilaiseen tyyliin rakennettu niin joka huoneeseen ei ikkunoita riittänyt :)
.. että vastailit! Ü
Makuja on varmaan monia, jollekin niukahko, toiselle riittävä. Onneksi olen kaikkiruokainen, joten ongelmia ruuan kanssa ei varmastikaan ole...
Ikkuna olisi kiva, oikein näköalallakin, mutta Saigonissa ollaan niin lyhyt aika, että siellä huoneessa tulee varmaan vain nukuttua..
Luin hotellin omilta sivuilta, että siellä on hierontaa saatavilla. Käytittekö ko. palvelua? Jalkahieronta olisi varmaan taivaallinen lennon jälkeen :) Onko mitään hintatietoa tästä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3083044Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612353- 1242057
Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492043Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1271733- 671399
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121395- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233