Nyt mielikuvitus ystäväkerhooni on liittynyt uusi henkilö, Pertti. Pertti on nokkela ja toisinaan hyvinkin viisas tyyppi. Esimerkiksi eilen Pertti hoksas että nythän on talvi, siinä sitten anottiin hoitajilta Pertin kanssa että päästäiskös pulkkamäkeen mutta vastaus oli kieteinen, olisi kuulemma pitänyt olla oikeasti joku muu mun lisäksi?????
Täällä mielisairaalassa
4
301
Vastaukset
- Mullähi Bullämi
Meilä Somaliassä on korkeä morääli me räkästää naistä yli käike. Naine teke työ meilä mies vahtii kotiä
jä lepää hän möös hoitää näista yölä. Näine on työkäly meilä Somaliäsa häne kuulua tehä vain työ jä olä miehele hyva änta ruokä jä juomä. Meila Somalia näine hoitä läpsi koskä häne työ on se lukea suuri kirjä koräänissa jos näine ei totellä hänet me kivittää kuoppä jä päskäntaa pääle.
Me tehä tääla määssä samöin soomi kylla hoitä meitä jä me tykäta asuä tääla kaikile tervesisiä myös täti
Thorsile jä RKP:lä. - Pertti perree
Täälä pulkiksesa on monta mukavää naista Inkeri ja Emilie he laskettelevat pyllymäkiä on myös tyttöjäki heistä Ålandisderi Petteri on mukavin.
- Mullähi Bullämi
Me tullä sine kätsomä näisiä me pidä petre huörä Åländi.
- Mullähi Bullämi
Mullähi Bullämi kirjoitti:
Me tullä sine kätsomä näisiä me pidä petre huörä Åländi.
täällä Nii_noI ja mine olla hyvä ystävä, pertti ei tykkä minu???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017533
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1025447- 835007
- 1364394
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113130- 492793
- 522759
- 612367
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102324Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.541918