Netti television ohjelman nauhottaminen

Onko olemassa ohjelmaa joka nauhoittaisi netti-television lähetyksiä?? Tyyliin Youtubesta nauhottaminen youtube downloaderilla. Kiitos.
4118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

gtkRecordMyDesktop esimerkiksi hoitaa homman.

Äänestä

Juuri Nelosen nettitelkusta katsoin uutiset ja tuolta Operan cache kansiosta se raina nyt löytyy. Usein noi videot jää tonne selaimen kansioon, ei kaikki mutta osa kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Record..._ kirjoitti:

Onko olemassa ohjelmaa joka nauhoittaisi netti-television lähetyksiä?? Tyyliin Youtubesta nauhottaminen youtube downloaderilla. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu