Aixam käynnistys kylmässä

Onko kokemuksia diesel Aixam mopoauton kylmä käynnistyksestä ? Kuinka kylmästä lähtee jos on seissyt kauan ? Diesel 400cc Kubota moottori.
14838
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainakin oman microcarin kanssa tarvi hehkutella muutaman kerran (se valo siellä kojetaulussa) ja sitten käynnistää. Jos autossa on lohkolämmitin (defan töpseli esim. etupuskurissa), laitat auton lämpiämään johdon avulla pistorasiasta noin tunnin ajaksi. Jos ei meinaa jaksaa pyörittää vieläkään starttimoottoria, niin annat apuvirtaa vaikkapa isän autolta tai hankit uuden akun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peiter kirjoitti:

Onko kokemuksia diesel Aixam mopoauton kylmä käynnistyksestä ? Kuinka kylmästä lähtee jos on seissyt kauan ? Diesel 400cc Kubota moottori.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu