Kuopiolaiset naiset oletteko autoilleet

tänään moottoritiellä?
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun tuo Kuopio sana esiintyy, niin mielenkiinto herää. Valitettavsti ei ole tullut ajettua sielläpäin,
joten tämä vastaus on tietenkin huuhaata. Mutta mukavaa kun kotikaupunkini nimi edes mainitaan.
Ei vaan tullut selväksi mitä olisi siellä näkynyt. Huurteisia kauniita puita varmaan. Vai oliko jotain ikävää.

Äänestä
  • Eilen oli uutinen, jossa vanha nainen ajoi vastaantulevien kaistalle ja ambulanssi lähti perään, saaden naisen pysäytetyksi ja kolarit estetyksi. Taisi olla Kuopiossa päin.
    Mutta emmehän me siellä ajelleet, vaan koneitten edessä istuskelimme ja näpyttelimme.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


I=S kirjoitti:

tänään moottoritiellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu