Meillä 11v poika kastelee 24h ja jatkuvaa suojaa tarvitaan.
Luin jostain että oli imukyisen vaipparatkaisyn päälle laitettu vielä ohivuotoja imevä puuvilla-flanelli-housu ja sen päälle sitten muovihousut.
Millaisia muovihousuja ja mistä niitä saa, tietääkö täällä kukaan, onko kenelläkään muulla ns vaippaiän ohittaneita kastelijoita.
mistä muovihousuja 11v:lle
3
971
Vastaukset
- -nimetön-
Kandee kattoo josko tenalta löytyis joku sopiva vaippa. Myyvät niin naisille, miehille kuin lapsille vaippoja. Siellä on myös semmoisia kouruja, jotka voi laittaa vaippaan jolloin läpivuoto riski pienenee. http://tena.fi/Ammattihoitajat/tuotteet/Tuotevalikoima/ tuossa on sivu, toivottavasti on apua. Vaipat ovat kyllä aika kalliita mutta kelalta pitäisi kai saada jotakin tukea niihin.
- åååååååuuooottr
rehashop.fi mutta onko lasten kokoja en tiiä, muualta suomesta ei todellakaan tija löytyä.pitäs tilata visii saksanmaalta.
- kuivapetiaamulla
Oikeita hyvän suojan antavia muovihousuja saa [email protected] osoitteesta. Olen niitä sieltä tilannut.
Meillä 13v kehitysvammainen poika joka tarvitsee 24h suojaa ja kastelee todella runsaasti. Ohivuodot pysähtyy muovihousun alla olevaan vaippaan ja imuhousuun ja paikat pysyy kuivana eikä tule pyykistäkään niin suurta hiilari-jalanjälkeä.
Ennenkaikkea pojan ei tarvii lojua pissalammikossa aamuyöstä, uni on tasaista ja kunnollista.
Pieni vaiva kaiken muun hässäkän keskellä.
Iloista Uutta-vuotta kaikille kastelijoiden vanhemmille ja kastelijoille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1262678
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562157Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241727- 1291528
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641298- 681293
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711210- 891065
- 90989
- 128931