vika kirjoittimessa

merkki on star LC-100 Colour ja
kun yrittää tulostaa kirjoitin
kirjoittaa mutta ei tule tekstiä
4257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tai paremminkin sillä tulostimellasi on mustetta tai vaikka olisikin niin onko päässyt kuivumaan.

Äänestä
  • tähän kirjoittimeen muste maksaa

    Äänestä

  • xena77 kirjoitti:

    tähän kirjoittimeen muste maksaa

    Voi olla enää vaikea löytää matriisikirjoittimen nauhoja. Googlella etsiessä, ulkomailta ainakin taitaa löytyä. En katsellut hintoja sen tarkemmin.

    Omistin vuosia aiemmin jonkin Star matriisikirjoittimen. Infossa näytti olevan siihen vieläkin 1 kasetti jäljellä (5€).

    Äänestä

SULLA ON YKSINKERTAISESTI KIRJAIMET LOPPUNEET TULOSTIMESTA MUTTA EIPÄ HÄTÄÄ VOIT LADATA LISÄÄ KIRJAIMIA HELPOSTI OSOITTEESTA.

www.aakkoset.net

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xena77 kirjoitti:

merkki on star LC-100 Colour ja
kun yrittää tulostaa kirjoitin
kirjoittaa mutta ei tule tekstiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu