huolto hommista...

Ois civicci -98 1,4i. millonkahan ois hyvä vaihtaa vaihteistoöljyt? ajettu 130tkm. Niin ja onkohan kuin töisevä homma, vai onnistuuko ihan kotikonstein?? ja mimmoset öljyt kannattaa laittaa sisään? Niin ja kuinhan tiheään nuo jäähdytin nesteet kannattaa vaihtaa??
1122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihmiset vaihtaa aika harvoin noita.
Vaihteisto öljyillä ajaa aika pitkään.
Onhan tietysti nekin hyvä vaihtaa joskus.
Kato käyttöohjeesta mimmoset öljyt uppoaa.

Oppaasta tai korjausoppaasta löydät tarpeelliset ruuvit.

Sama jäähytys litkujen kanssa.
Niitten kanssa tyhjennät eka jäähyttimen ja sit lohkosta löydettä sopiva kohta ottaa ulos myös.

Muista ilmaus kun kaatelet uusia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


civicci kirjoitti:

Ois civicci -98 1,4i. millonkahan ois hyvä vaihtaa vaihteistoöljyt? ajettu 130tkm. Niin ja onkohan kuin töisevä homma, vai onnistuuko ihan kotikonstein?? ja mimmoset öljyt kannattaa laittaa sisään? Niin ja kuinhan tiheään nuo jäähdytin nesteet kannattaa vaihtaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu