Leipurinkatu GHETTO-

kunnossa. Voisiko asialle tehdä mitään?
3847
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä nyt oon musavideoist nähny ni ne ghetotha on iha hyväkuntosii ja ihmisetki tosi ilosii. Naiset esim. useesti tanssii kaduil niukois vaatteis ja vesipostit suihkuaa.

On se kyl iha hyväkuntone leipurinkatuki.

Äänestä

Mitä tarkoittaa "ghetto-kunnossa"? Voisitko selittää, niin katsotaan.

Äänestä

Hyvätasoinen asuinalue keskustan vieressä. Tykki-Kiviharjusta on ghetto kaukana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllästynyt,. kirjoitti:

kunnossa. Voisiko asialle tehdä mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu