Mersumiehiä on mollattu tekstaripalstalla, eikä syyttä.
Lauantaina oli eräs mersumies parkkeerannut Kauppahallin edessä mersunsa pysäköintiruutuun poikittain.
Pysäköinninvalvoja sattui siihen paikalle ja näytti käyvän aika lämpimänä.
Ei kerennyt sakkolappua kirjoittamaan, koska kuski ehti tulla hätiin.
Lauantaina oli eräs mersumies parkkeerannut Kauppahallin edessä mersunsa pysäköintiruutuun poikittain.
Pysäköinninvalvoja sattui siihen paikalle ja näytti käyvän aika lämpimänä.
Ei kerennyt sakkolappua kirjoittamaan, koska kuski ehti tulla hätiin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Köyhät ja kateelliset taas kitisee, mitä väliä? on meillä vara myös maxaa se sakkokin. Tuskin kenenkään maailma kaatuu jos ei aina satu auto ihan parkkiruutuun vaan taitaa näköjään kaatua!
vanhoina kompressori mersuja.
Volkkarilla ajella päin punasia,ja vilikkua käättämättä!!!
ns. amismersu,. Eli mieluiten musta, 20-25 vuotta vanha vähintään 500. tuhatta ajettu mersu?
mersu, siinä oli turvattoman kyhelön näköinen hyypiö ratissa, näytti ylioppineelta.Liekkö ollut tekniikan ylioppilas, kun oli kerta autokortin hankkinut.
onhan näillä mersun omistajilla vara ostaa itse auto, mutta harvalla näyttää olevan sen jälkeen varaa valoihin tai vilkkuihin... on tullut huomattua, että tätä esiintyy enemmän mersu ihmisten keskuudessa kuin muiden autonomistajien.. :P :)
niitä on kaikissa auto merkeissä palaneita lappuja, eli turhaan haukut Mersun omistajia eli taitaa käydä kateeksi kun ei ole itsellä Mersua.
Vai kateeksi, älä viitsi naurattaa terveitä ihmisiä.
Vilikases mersusi pohjaan ja ovien ala helmoihin,
jos vielä naurattaa, niin olet pysyvästi ruosteen ihailija.
Nim: kokemusta on mersuistakin.
Mitä mersujen valoihin ja vilkkuihin tulee, niin kuuluuko ne
edes kauppahintaan ? harvalla ne ainakin on käytössä, jos on olemassakaan.
Nuissa mursuissa ei näköjään pala valot,eikä toimi vilikut.Muutamaa poikkeusta lukuun ottamatta,
mut niillä on ollut rahaa maksaa niistä!
ei niilä monella muun merkisellä autolla ajeta niin pitkään kuin mersulla,eli hyvin meni katsastuksesta läpi vaikka ikää onkin ja paljon on kilometriä takana.Eli ajakaa niillä muilla kotteroilla sama kuin mersulla ja puhukaa sitten vijoista, eli kyllä ette tiedä paljon autoista mitään nuilla tiedoilla.