Aliupseerikoulutus

mono......

Eli sellasta mietin että miten pääsee Aliupseerikoulutukseen varusmiehenä? Voiko ilmoittautua jonnekkin kurssille tai jonnekkin koulutukseen? Kun olis tarkoitus mennä aliupseerikoulutukseen ja siittä edetä ylöspäin.
Kiitos vastauksista.

3

908

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • qweerty

      Normaali asepalvelus. Teet mitä käsketään. Jossakin vaiheessa P-kautta kysellään halukkaita AUK:hon ja kerrot haluavasi AUK:hon.

    • jotain tasoa...

      ...niin et kyllä pääse vaikka kuinka haluaisit. Tilallesi pakotetaan joku älykkäämpi motivaationolla.

      • sdgsdgsdgsdgsd

        Minäpä vetäisin pällitestistä täydet pisteet ja olin johtajakoulutusradan parhaita ja esitin muutenkin P-kaudella nohevaa, enkä silti JOUTUNUT aliupseerikouluun! HAHH AHHAAH OH WOW ihanat 182 päivää enemmän HL:iä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      75
      978
    2. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      185
      706
    3. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      199
      636
    4. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      33
      613
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      151
      589
    6. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      97
      562
    7. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      40
      507
    8. Pidin siitä miten

      Rauhallinen olit. Et menetä hermojasi kovin herkästi
      Ikävä
      19
      448
    9. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      24
      445
    10. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      31
      419
    Aihe