Christopher Ailsbyn kirjoittaman 'Kolmas valtakunta; Hitlerin Saksan tärkeimmät tapahtumat päivä päivältä' -kirjan lopussa lukee näin: "Natsismi oli ennen kaikkea poliittisen vallan valtaamiseksi Saksassa solmittu salaliitto. Se ei koskaan kehittänyt omaa johdonmukaista ideologiaansa, vaan lainasi yhteiskunnalliset teoriansa sillä hetkellä Saksassa tai muualla vallitsevista opeista. Itseasiassa natsismi oli vain erään miesjoukon luomus. Sen kokosi itsensä Johtajaksi julistanut mies, jonka toimet lääkitsivät kansallisia turhautumia ja tyydyttivät monen henkilökohtaista kunnianhimoa."
Kun tutustumme tarkemmin islaminuskoon, huomaamme siinä täsmälleen samanlaisia elementtejä:
- Islam on ennenkaikkea maailman valtaamiseksi ja hallitsemiseksi kehitetty ideologia
- se on lainaillut elementtejä juutalaisuudesta ja kristinuskosta
- sen on kehittänyt itse itsensä profeetaksi julistanut mies, jonka toimet lääkitsivät hänen omia henkilökohtaisia himojaan.
Kun tutustumme tarkemmin islaminuskoon, huomaamme siinä täsmälleen samanlaisia elementtejä:
- Islam on ennenkaikkea maailman valtaamiseksi ja hallitsemiseksi kehitetty ideologia
- se on lainaillut elementtejä juutalaisuudesta ja kristinuskosta
- sen on kehittänyt itse itsensä profeetaksi julistanut mies, jonka toimet lääkitsivät hänen omia henkilökohtaisia himojaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mitä humpuukia ihmiset kehittelevät. Lapsena uskoo aikuisten olevan rehellisiä ja viisaita. Myöhemmin oppii näkemään ihmisten fuskaavan paljon. Jotkut huijarit taluttavat kokonaisia kansakuntia kuin narun perässä.
Pitäisi aina epäillä ja tutkia asioita. Muhammed oli yksi semmoinen veijari, johon ei kokenut ihminen voi uskoa.
Tämä pitäisi olla koko ihmiskunnan asia. Pitäisi pyrkiä löytämään vain totuus. Totuus kestää kaikki tarkastelut.
kuinka jo silloin joskus vuonna 2002 meillä oli selvä näkemys siitä mitä islam on: Uhka.
Vain ani harvat pitivät islamia merkittävimpänä uhkana koko maailmalle, saati olivat edes kiinnostuneita koko asiasta.
Noh, me tiesimme paremmin. Kun katsoo nyt keskusteluja, niin ei mistään muusta puhutakaan kuin islamista ja muslimeista. Islamin aiheuttamat ongelmat kasvavat päivä päivältä suuremmiksi. Nyt on pakko jo olla kiinnostunut.
Inhottaa sanoa, mehän varoitimme, mutta sanotaan nyt: me varoitimme.
WTC tornien tuhoamisen jälkeen islamin olevan vaarallista. Puolustin islamia nettikirjoitteluissa. Sain ensimmäisen vihjeen siitä, että islamissa on jotain hullusti ruusuristiläisiltä. Myöhemmin luin islamista eronneiden mielipiteitä netistä. Kun luin haareminaisten kärsimyksistä, tiesin islamissa olevan mätää.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/609288
Kun muslimien hallitsijat pitivät tuhansia naisia haaremeissaan, sellainen systeemi täytyy olla täysin pilaantunut. Tällaisia merkkejä ei järkevä ihminen saa jättää huomaamatta.
Ihmisten pitäisi selvittää mikä on kaikille ihmisille yhteisesti hyvää ja pahaa. Islam pistää hyvän ja pahan aivan sekaisin. Kuitenkin ihmiset ovat samanlaisia ja hyvä ja paha on kaikille samanlaista. Uskonto sotkee asiat, niin että ihmisten mielikin sekoaa. Kristinusko ei tässä suhteessa sekoile, mutta islam on selvää mielisairautta. Minusta tässä olisi tehtävää. Pitäisi vain saada muslimit keskustelemaan näistä asioista.
Vuonna 2003 jos joku olisi tullut minulle höpöttämään Euroopan islamisoitumisesta ja islamista uhkana, olisin varmaan nauranut päin naamaa natsikortin kera.
Profeetta Muhammed pilakuvajupakan ansiosta mielenkiintoni islamia kohtaan heräsi. Silloin toki vielä uskoin, että mellakat ym. on vain pienen äärijoukon, joka on vääristänyt islamin, tekosia. Tutkin islamia, muslimimaailman tilannetta sekä muslimivähemmistöjä Euroopassa. Ja tässä sitä ollaan. ;)
ja virkoaa nyt eloon. =Ummah-humanismi-s=o=s demon-666-ihmisen luku-bismallah.
kukaan ei ole ollut maailmanvaltis viela. Mutta se on tulossa. Mustat Varpaat ovat jo ovenvalisssa.
http://www.youtube.com/watch?v=CYceOBDKOEQ&feature=related
s-o-s demon..?
elämässäni, jotka olivat läpimätiä ja halusivat itselleen kultin huijaamalla, psykopaatin päiväunelma. Tunsin myös Ior Bockin, joka suurimmissa määrissä on juuri sitä, läpimätä psykopaatti huijari, joka on perustanut oman kultin.