Taitaa riittää...

Nyt taidan todellakin lopettaa horoskooppijuttujen lukemisen täällä suomi24:lla. En jaksa enää lukea kaksosista pelkkiä negatiivisia juttuja. Todellakin jo kyllästyttää, etenkin kun useimmat täällä kuvatut ikävät piirteet, kuten epärehellisyys ja kaksinaamaisuus, eivät täsmää itseeni eikä tuntemiini kaksosiin. Joo, ollaan ehkä paskoja monessa suhteessa mutta löytyy kai muistakin merkeistä tyyppejä ihan laidasta laitaan?! Todella lapsellista kerätä veemäisyyksiä muutamasta ihmisestä ja tuomita sen perusteella koko aurinkomerkki... Ei pysty käsittään.. :( Masentaa!!
10764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mua tympii kun on jo noin viikon verran ollu sama horoskooppi ainaki leijonalla!!Olis kiva jos se horoskooppi lupais jotain muutakin kun riitoja kavereiden kanssa joka päivä...

Äänestä

on kyllä ollu aika ilkeetä läppää kaksosista oon huomannu..mut hei älä vielä luovuta!kyllä ne puheenaiheet aina vaihtuu ajanmyötä!

Äänestä

Niin no onhan se kurjaa, jos joku tietty tähtimerkki tuntuu joutuvan aina keskustelijoiden hampaisiin ja naljailun kohteeksi. Toisaalta luulen kyllä, että jokainen eläinradan merkki saa osakseen kakkaa, mutta ne omaan merkkin kohdistuvat osuvat aina tietenkin eniten silmään.

Kannattaa kuitenkin mielestäni viitata kintaalla mokomille solvauksille ja perusteettomille irvailuille. Ihmiset, jotka sellaista harrastavat ovat juuri niitä, joilla ei todellisuudessa ole yhtään mitään tähdellistä sanottavaa tai edes kunnollisia perusteita väittämilleen. Ei kannata liikoja myöskään antaa panioarvoa yleistyksille, joiden mukaan kaikki kaksoset ovat kaksinaamaisia tai vaikkapa neitsyet tiukkapiposia nipoja. Fiksu ihminen tietäää, että jokaisen horoskooppimerkin edustajista löytyy koko sateenkaaren kirjo -niin negatiivisine kuin positiivisine puolineen ja piirteineen.

Sitä paitsi, kaikki eivät voi tykätä kaikista. Tulee aina olemaan ihmisiä, jotka eivät osaa ymmärtää ja arvostaa kaksosihmisten luonteenlaatua. Onneksi on kuitenkin myös niitä, jotka osaavat -kuten vaikkapa minä ;)

Minun mielestäni kaksoset ovat kiistatta loistavaa seuraa. Heidän kanssaan ei totisesti kyllästy ja keskustella voi mistä tahansa taivaan ja maan välillä. Heidän seurassaan tutustuu aina uusiin ihmisiin, enkä koskaan lakaa ihastelemasta sitä tapaa, jolla he ottavat uudet tilanteet ja ihmiset rennosti ja sukkelasti haltuunsa. Enpä syyttä suotta menettänyt 5 vuotta sitten sydäntänikään juuri kaksosmerkin edustajalle. Ja toisin kuin yleisesti väitetään, niin minun ei ole päivääkään tarvinnut pelätä uskottomuutta, pettämistä ja valehtelua. Aina niin kovasti mainostettu sitoutumiskammokin on ollut tämän kaksosen kohdalla hölynpölyä.

Jokaisen merkin edustajista löytyy taatusti niin helmiä kuin vikatikkejäkin. Koitetaan siis ottaa ihmiset yksilöinä :)

Aurinkoista kevättä etenkin kaksosille, mutta myös mulle merkeille!

Äänestä
  • Puhhuit Kaksoselle nii kauniisti, että iha huomaamattani lainailin sunki tektiä! Toivottavasti et pahastunu, että suurinpiirtei sama sisältö löytyy munki tekstistä, mutta sannoit iha samat jutut, mitä määki halusin sanua, ku ne sanat justa inspiroi mua. Aattelin jo eilen vastata sun viestii, mutta sitte se unohtu.. -ja tulipaha nyt seki tehtyä! Kiitos muute; ja hyvvää kevättä sullekki!

    Äänestä

Ei kai täällä muut hauku kuin skorpparit, vesimiehet ja kauriit! Luonnehoroskooppien mukaan nuo merkit ovat niitä kateellisimpia josta siis vois päätellä, että kateuden takia vain haukkuvat.
Ite tunnen vain hienoja kaksosia. Se onkin mun suosikkimerkkini. Poikanikin on kaksonen ja ihailla täytyy hänen lahjakkuuttaan.

Äänestä
  • Juu, ja on täällä muutkin merkit saaneet lokaa niskaan. Myös oinaat, mutta älä masennu! Ei pidä vaan ottaa itseensä kaikkia juttuja. Anna mennä toisesta korvasta ulos :)

    Äänestä

No höh.Älä nyt ainakaan horoskooppien takia masennu.Ex tää oo vaan tällästä hömppää.Vaikka musta kyllä kivaa hömppää.Itse olen vesimies ja kyllähän täällä vesimiehiäkin mollataan vaikka miksi.(esim vit..maisiksi ja kateellisiksi)
Mutta senkus haukkuu,en mä niistä itteeni ota koska tiedän kyllä itse millainen olen.

Äänestä

Ainakin minun tuntemani kaksoset ovat hienoja ihmisiä, ei mitään syytä mollata. Vilkaises vaan kuinka kaurismiehiä haukutaan pettäjiksi, tunnekylmiksi jne... silti luen horoskooppijuttuja edelleen.

Äänestä

Kaikissaha meissä on sekä hyvät että huonot puolet. Joku idiootti nyt vaa sattuu mollaa just teitä Kaksosia. Mun tuntemani Kaksoset on ollu ylleesä mukavia tyyppejä, mutta Kaksosista ja kaikista muistaki aurinkomerkeistä löytyy monneen lähtöön. Se on kyllä tosi lapsellista tuomita tietty aurinkomerkki muutamien negatiivisten piirteitten takia, mutta omapaha on häpiäsä. Ihminen ihmisenä. Älä nyt mokoman takia masennu. Ilosta ja piristävvää kevväänootusta sulle vaan, Kaksonen! Ootte mielenkiintosia tyyppejä! ;)

Äänestä

Älä nyt kuitenkaan ota näitä juttuja täällä mitä luet tosissasi.

Horoskooppimerkki ei määrää minkälainen ihminen on. Epärehellisiä ja kaksnaamaisia pettäjiä löytyy joka merkistä yhtä paljon.

Ei varmastikkaan ole olemassa merkki joka muka olis uskollisempi tai parempi kun muut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllästynyt kaksonen kirjoitti:

Nyt taidan todellakin lopettaa horoskooppijuttujen lukemisen täällä suomi24:lla. En jaksa enää lukea kaksosista pelkkiä negatiivisia juttuja. Todellakin jo kyllästyttää, etenkin kun useimmat täällä kuvatut ikävät piirteet, kuten epärehellisyys ja kaksinaamaisuus, eivät täsmää itseeni eikä tuntemiini kaksosiin. Joo, ollaan ehkä paskoja monessa suhteessa mutta löytyy kai muistakin merkeistä tyyppejä ihan laidasta laitaan?! Todella lapsellista kerätä veemäisyyksiä muutamasta ihmisestä ja tuomita sen perusteella koko aurinkomerkki... Ei pysty käsittään.. :( Masentaa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu