Lapsille harrastusmahdollisuuksia??

Etsin lapsilleni harrastusmahdollisuuksia ja kamppailulajit olisivat hyvä vaihtoehto... Muksujudoa tai jotain vastaavaa kaipaisin erityisesti Kouvolan seudulta, mutta netistä en juurikaan vaihtoehtoja löytänyt. Lahtikaan ei ole poissuljettu ja siellä tarjontaa onkin enemmän.

Vinkkejä?
3256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paini, judo, BJJ. Ovat urheilullisia, paini varsinkin jo nuoremmillekin lapsille. Mutta älä ihmeessä vie liian kauas.

Äänestä

Olen ainakin omia lapsiani ja naapurinkin aikuisia neuvonut että se on sama mitä liikuntaa harrastetaan mutta opetetaan lapset harrastamaan liikuntaa oli muoto sitten mikä tahansa. Kunhan liikunta on säännöllistä, ja muistutan että vanhemmat joutuvat ottamaan myös "kannustajan" roolin.

Äänestä

www.kamppailulajit.net

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muksutharrastuksiin kirjoitti:

Etsin lapsilleni harrastusmahdollisuuksia ja kamppailulajit olisivat hyvä vaihtoehto... Muksujudoa tai jotain vastaavaa kaipaisin erityisesti Kouvolan seudulta, mutta netistä en juurikaan vaihtoehtoja löytänyt. Lahtikaan ei ole poissuljettu ja siellä tarjontaa onkin enemmän.

Vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu