Intercity LK1 ja LK2

Miten näissä luokissa matkustaminen eroaa toisistaan?

VR:n sivuilta en löytäny.
4502
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

1luokassa on kahvit,tee, keksiä, paikalliset aamulehdet ja iltapäivälehdet. rauhallisempi matkustaa, kännykkäsignaalia vahvistettu eli pitäis olla parempi kuuluvuus. niin ja hinta.

Äänestä
  • Varsinaista ykkösluokan matkustamista, kun saa entistä varmemmin kuunnella koko matkan jonkun kännykkään pölöttämistä :-D.

    Äänestä

Aamuisin ykkösluokassa kuulee eduskunnan viimeisimmät juorut, kun kansanedustajat matkustavat Turun seudulta työpaikalleen.

Äänestä

Katso sivustoa www.vr.fi/fin/vaunukuvasto.php.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


avuton aino kirjoitti:

Miten näissä luokissa matkustaminen eroaa toisistaan?

VR:n sivuilta en löytäny.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu