Rapumiehen käytös kun tulee ongelmia?

naarasskorpioni

Olen tapaillut muutaman kuukauden erästä rapumiestä joka oli tuolloin juuri eronnut naisystävästään. Itse olin myös juuri suhteen lopettanut. Tapailimme satunnaisesti ja alusta asti harrastimme pääasiassa seksiä. Vuodenvaihteen jälkeen suhteemme jotenkin kuitenkin syveni ja olemme tapailleet hiukan useammin ja puhumme päivittäin puhelimessa. Hän on jopa sen verran avautunut että on kuulemma oma kultani(joo, kysyin..)
Nyt tuli ongelma josta olimme tämän miehen kanssa jo hieman aiemmin puhuneetkin. Exäni soitti tälle miehelle kiukuspäissään ja kertoi meidän olevan pariskunta jonka väliin tämä rapu oli itsensä tunkenut! Olimme kyllä seurustelleet, mutta suhde oli loppu ennen tätä rapumiestä. Kerroin jo aiemmin suhteen olleen vaikea ja varoittelinkin miestä tästä toisesta joka saattaisi ottaa yhteyttä ja kertoilla palturia. Rapu oli tästä pelästynyt(?) ja alkanut kertoa ihan kysymättä kaikkea mitä olemme tehneet. Valitellut kuinka olen takertunut häneen, vaikka hän ei minusta välittäisi lainkaan, ei ole kuulemma mielenkiintoa! Olen pakottanut hänen mm. soittamaan ja harrastamaan seksiä. Puhelun hän sai tunti sen jälkeen kun oli itse minut kiireellä taluttanut sänkyyn!!! Tämä rapumies oli luvannut ettei pidä minuun yhteyttä enää ollenkaan. Olen kuitenkin sen verran saanut hänen kanssaan puhuttua, että hän myönsi uskovansa exääni ja että olin kuulemma valehdellut. Siis mitä ihmeen touhua ja käytöstä tämä on?? Onko rapumies jotenkin epäluotettava vai menikö vaan paniikkiin ja alkoi pelätä tätä exääni?

6

2332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rapurai

      tietääkseni yksikään rapu ei halua olla suhteen rikkoja... eli teitähän on nyt kolme ja mistä lie saanut exäsi tämän numeron!?

      • just nii

        Exäni tiedossa oli tämä uusi suhteeni, eikä hän muutaman kuukauden aikana mitenkään toiminut. Nyt vaan yhtenä iltana oli suutuspäissään soitanut ja numero oli tietysti ihan helppo saada kun tiesi kuka uusi miesystäväni on.
        Vaikutti ihan siltä että tämä rapu perääntyi ja uskoi täysin mitä exäni satuili. Hän ei halua tulla kenenkään väliin, oli tuo kommentti. Mutta kun ei kyseessä ole mikään väliin tuleminen vaan exäni pirullinen temppu hajoittaa uusi suhteeni. Ja rapumies tiesi että olemme eronneet.


      • rapurai
        just nii kirjoitti:

        Exäni tiedossa oli tämä uusi suhteeni, eikä hän muutaman kuukauden aikana mitenkään toiminut. Nyt vaan yhtenä iltana oli suutuspäissään soitanut ja numero oli tietysti ihan helppo saada kun tiesi kuka uusi miesystäväni on.
        Vaikutti ihan siltä että tämä rapu perääntyi ja uskoi täysin mitä exäni satuili. Hän ei halua tulla kenenkään väliin, oli tuo kommentti. Mutta kun ei kyseessä ole mikään väliin tuleminen vaan exäni pirullinen temppu hajoittaa uusi suhteeni. Ja rapumies tiesi että olemme eronneet.

        Onhan tuo aika ilkeä temppu...! kertoohan tuo ,että suhde ei ole vielä loppu toisen osalta... oletteko selvittänyt välinne exän kanssa kun on näköjään jäänyt kaivelemaan. Jotenkin kuvastaa samat piirteet kuin omassa menneessä suhteessani. omasta mielestäni on lähes mahdottomuus saada toimivaa suhdetta jos juuri erottu ja ei yhteinen päätös... oliko suhteen päättäminen yhteinen, oma vai toisen päätös? vaikea sanoa mielipidettä kun aika epäselvä näkökulma menneestä mihin toinen sitten reagoi...!


    • rttu

      Ongelmista pääsee helpoimmin eroon, kun kieltäytyy kohtaamasta niitä.

    • crapuleidi

      sinä olet rapumiehen mielestä epäluotettava. Olit sitä tahi et, mutta koska exäsi meni laukomaan tuollaisia juttuja sinusta, on ravulla todennäköisesti alkanut kiinnostus lopahtamaan

    • opsita

      rapumies on luotettava päinvastoin kuin sinä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      86
      6023
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      325
      5201
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2605
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1842
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      111
      1531
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      120
      1420
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe