Elikkäs tehtäväni on keksiä asiakkaita, varsinkin lapsiperheitä houkutteleva tapahtuma ruokakauppaan. Kyselisin, mikä olisi teidän mielestänne sellainen tapahtuma, joka saisi teidät tulemaan paikalle? Mitkä asiat sitten siellä tapahtumassa kiinnostaisi? Jonkinmoinen lapsiparkki? Lapsille muuten vaan jotain tekemistä? Kiinnostaisiko mm. jonkun ystävänpäiväreseptien jako asiakkaille kaupassa yms. yms. Muille ikäryhmille myös jotakin kivaa. Tapahtuma kestäisi päivän ja budjetti on 200€. Kahvi- ja pullatarjoulu ainaki on. Ystävänpäivä teemaa ollaan ajateltu. :) Kaupassa käy muuten vaan vanhuksia, joten heitäkin pitäisi huomioida. Kertokaahan :)
KYSELY: Päivätapahtua kaupassa
Tryffs
2249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
pulla ja kahvi; ainakin mitä olen sivusta seurannut.
Ei ole helppoa keksiä ideoita kun kaupan alalla ne on kaikki jo käytetty. Tai siihen pisteeseen että uusia ideoita tulee vain teknologian myötä.
Mitäs näitä on: kahvia pullaa, ohjelmaa lapsille eli esityksiä tms. 200 eurolla ei kovin heppoista saa aikaan, jos sen pitää sisältää vielä nuo eväät. Ehkä sillä jonkun juopon pellen saa puhaltelemaan ilmapalloja pariksi tunniksi.