halpa lento vai kallis???

dörre

Varasin kahdelle matkan Islantiin 2.4.- 5.4., hinta oli lento ja hotelli yht. noin 900 kahdelta kaikkine lisäkuluineen. Oliko teidän mielestänne kohtuuhinta kahdelta ja vielä hotsku siis samaan hintaan? Vai tuliko maksettua liikaa? Pitäiskö perus? Pliis, nopeita kommentteja.

2

797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se on suhteellista

      Onko tuo kallista vai ei riippuu siitä minkälaiset lentoliput teillä on ja minkä tasoisessa hotellissa asustatte. Jos teillä on take off-lentoliput ja asutte majatalossa jossa vessa on käytävällä, niin tuo on kallista. Peruutettavilla lentolipuilla ja hotellihuone aamiaisella ihan OK.

      • dörre

        ....mitä tarkoittaa take off-lentoliput? Että matkaa ei saa peruuttaa? No, hotelli on Bjork ja aamiainen sis. hintaan muistaakseni. Niin, ajattelin vain että onko joku päässyt Islantiin paljonkin halvemmalla, kun ajattelin siirtää reissua kesä/heinäkuuksi ja olla pidemmän aikaa. Onhan tuo kuitenkin pääsiäissesongin aikaa ja ei voi olla kuin lyhyen aikaa, mutta toisaalta luulisin että viileästä (Suomen keväästä) olisi helpompi pukeutumisen puoleen lähteä Islantiin kuin sitten kesällä kun ei tiedä ottaako toppatakin täällä mukaan. No, nää on näitä mietteitä joihin selailen kävijöiden kommentteja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1117
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      902
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe