Kultturi tekoja varkauteen?

2285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minusta esim kesällä koko Päiviönsaari voisi olla Festivaali alueena ja liikennettä voistaisiin kierrättää !

Kaikki voisivat tulla kävellen paikalle ja nauttia tarjoiluista sekä tuoreista leipomisista !

Äänestä
  • Hyvä idea... Varkaushan on suoraan kuin vanhat mustavalkoiset elokuvat, ainoana erona että vanhoissa elokuvissa rakennukset olivat yleensä vielä suht uusia ja siksi varsin siistissä kunnossa, toisin kun nämä varkauden betonikuutiot.

    Vaikka toisaalta liikenne pitäisi kyllä rajata heti abc;n jälkeen ja toisesta suunnasta ennen kanavaa ettei jouduta häpeämään niin paljoa tätä ikuisen ankeaa harmautta. Talvella vielä menee kun muuallakin samanlaista mutta kesäihin jopa lähialueen kylissä on enemmän vihreyttä ja muita värejä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaakobbi6 kirjoitti:

miten olis tämmönen
http://www.yle.fi/alueet/helsinki/helsinki/2010/01/suvilahden_graffitiaita_on_vuoden_helsinkilainen_kulttuuriteko_1377403.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu