Nii ensin luulin et se lopus oleva piippu heiluu, no se vähä natis ei muuta, nyt vast tajusin et ku pitää siit käsi tuesta (kyse vemppu m16a1, marui) nii ku pitää tukevasti, nii se vetää kivasti sivuille. Onko jtn keinoja tähän, et tää loppuis, meinaa nyt alko rasittamaan vitusti myös aseen natina, ja aseesta hajos yks juttu see pyöree juttu piipus ku sen vetää taakse nii saa ne kahtee osaa, nii siin pyörees on jousi juttu ja sitä pitää reunoil 2 muovipalaa, nii toine hajos sit ja takuu ei korvaa -.- nyt sitku nostaa sitä kädensijaa ylöspäi nii se koko paska nousee ja se pyöree homma menee taakse liianki helposti, mut nyt vaa otan tipit vastaa miten juuri VEMPUN piipun heilumisen sais loppumaa (jotkut on aika epätoivosii, ja sanoo et laita liimaa välii lol).
Piippu heiluu marui coltti
lölssiuh
2126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
No itse en alkaisi vemppua sen kummemmin korjailemaan, muuta kuin sähköteipillä kasaan vaan! Itse olen tee-se itse mies joten kyhäilisin siihen jonkun osan... :D
Ittelläni ennen kun kyseisen aseen omistin, niin oli sama vika, sain heilumisen loppumaan pyörittämällä delta ringiä, eli sitä joka vedetää taakse kantokahvan edestä.