yli katkeruudesta.Haluaisin niin kertoa exsän uudelle kaiken sen sairaan mielen tuoman kauheuden mun elämään.Ex kertoo valheita minusta nykyiselleen ja hän uskoo kaiken.Hän vääristelee asioita ja esittää niin täydellistä.Kannattaako kosto.On sellaisia asioita joita voisin paljastaa että vakavaksi vetäisi.Tämä ex ei itse tajua kuinka sairas on. Ehkä pidän suuni kiinni...vai pidänkö.En vain jaksa kun koko suku puhuu musta paskaa.
miten päästä
2
520
Vastaukset
- :)
Jätä kertomatta, ole onnellinen sinä pääsit eroon. Hän on EX= entinen=menneisyys = ei sinun ongelma nykyisin tai tulevaisuudessa.
Suku puhuu aina paskaa poissaolevista joten olit niin tai näin niin aina on väärinpäin...
Koitahan nauttia elämästä sillä olet vapaa siitä EX:tä ja anna uuden naisen hoitaa ne ihan omat ongelmat.... sinähän sait jo osasi, mitä enemmän "puutut ja kostat" sitä varmemmin pysyt siellä helvetissä.
Mitä helvetin hyötyä sinulle tästä olisi, saisti vain ex:n jälleen piinaamaan, vai sekö on tarkoitus? tuskin....
Jatkoja Kuten edellä jo sanottiin, ei ole sinun murheesi enää. Hänen sairautensa on hänen sairautensa, paskanjauhanta on exäsi ongelma, hänen sukunsa ongelma. Kostolla et saavuta mitään hyvää, kosto on negatiivinen asia, negatiivisia ajatuksia.
Immeiset joilla on tarve esittää jotain, eivät ole aitoja. Falskius paljastuu aina, ennemmin tai myöhemmin, ja sitten todellisuus muuttuu vaikeaksi elää, tulee ongelmia. Samaten ihmiset joilla on tarve puhua negatiivisia asioita toisista tai arvostella muita ovat yleensä itse niissä arvostelluissa asioissa heikoilla, siis oikeastaan ivaavat muita kun eivät kestä omaa vaillinaisuuttaan, eli ivaavat itseään toisten kautta.
Jätä kaikki sonta taaksesi. Exäsi oli ehkä paskapää, joten anna hänen olla sitä, poissa elämästäsi. Koita ajatella positiivisesti, jopa exästäsi, se on pahinta myrkkyä exällesi. Katkeruudesta pääset yli helpommalla kun katsot kumpaakin sellaisina kuin te todella olitte, vaillinaisia, puutteensa kummallakin. Sitten vaan hyväksyt ne puutteet, annat exäsi olla millainen on ja koitat keskittyä omien vajavuuksiesi korjailuun. Ja ajattelet positiivisesti, et ehkä ole täydellinen, mutta tiedät sen ja aiot korjata puutteitasi tullaksesi entistä paremmaksi. Paremmaksi sinuksi, muilla ei ole merkitystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514535Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1272971Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741710Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 551304
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083- 471075