yli katkeruudesta.Haluaisin niin kertoa exsän uudelle kaiken sen sairaan mielen tuoman kauheuden mun elämään.Ex kertoo valheita minusta nykyiselleen ja hän uskoo kaiken.Hän vääristelee asioita ja esittää niin täydellistä.Kannattaako kosto.On sellaisia asioita joita voisin paljastaa että vakavaksi vetäisi.Tämä ex ei itse tajua kuinka sairas on. Ehkä pidän suuni kiinni...vai pidänkö.En vain jaksa kun koko suku puhuu musta paskaa.
miten päästä
2
511
Vastaukset
- :)
Jätä kertomatta, ole onnellinen sinä pääsit eroon. Hän on EX= entinen=menneisyys = ei sinun ongelma nykyisin tai tulevaisuudessa.
Suku puhuu aina paskaa poissaolevista joten olit niin tai näin niin aina on väärinpäin...
Koitahan nauttia elämästä sillä olet vapaa siitä EX:tä ja anna uuden naisen hoitaa ne ihan omat ongelmat.... sinähän sait jo osasi, mitä enemmän "puutut ja kostat" sitä varmemmin pysyt siellä helvetissä.
Mitä helvetin hyötyä sinulle tästä olisi, saisti vain ex:n jälleen piinaamaan, vai sekö on tarkoitus? tuskin....
Jatkoja Kuten edellä jo sanottiin, ei ole sinun murheesi enää. Hänen sairautensa on hänen sairautensa, paskanjauhanta on exäsi ongelma, hänen sukunsa ongelma. Kostolla et saavuta mitään hyvää, kosto on negatiivinen asia, negatiivisia ajatuksia.
Immeiset joilla on tarve esittää jotain, eivät ole aitoja. Falskius paljastuu aina, ennemmin tai myöhemmin, ja sitten todellisuus muuttuu vaikeaksi elää, tulee ongelmia. Samaten ihmiset joilla on tarve puhua negatiivisia asioita toisista tai arvostella muita ovat yleensä itse niissä arvostelluissa asioissa heikoilla, siis oikeastaan ivaavat muita kun eivät kestä omaa vaillinaisuuttaan, eli ivaavat itseään toisten kautta.
Jätä kaikki sonta taaksesi. Exäsi oli ehkä paskapää, joten anna hänen olla sitä, poissa elämästäsi. Koita ajatella positiivisesti, jopa exästäsi, se on pahinta myrkkyä exällesi. Katkeruudesta pääset yli helpommalla kun katsot kumpaakin sellaisina kuin te todella olitte, vaillinaisia, puutteensa kummallakin. Sitten vaan hyväksyt ne puutteet, annat exäsi olla millainen on ja koitat keskittyä omien vajavuuksiesi korjailuun. Ja ajattelet positiivisesti, et ehkä ole täydellinen, mutta tiedät sen ja aiot korjata puutteitasi tullaksesi entistä paremmaksi. Paremmaksi sinuksi, muilla ei ole merkitystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81258- 891135
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1031037Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51913Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62787- 81705
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli170667- 35659
Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253656Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42613