Mikä on hiekkapakka

ja missä se sijaitsee ?
63803
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pieni saari Saimaalla, löytyy ilmatieteenlaitoksen sivuilla kuvan kanssa. Ei tosin just sitä kysymääsi tarkkaa sijaintipaikkaa löydy. Kuka viisas kertoisi?

Äänestä

Hiekkapakka on Puruvedellä. Noin pari km. Ruokkeen lomakylästä. Tarkoititko ehkä tätä? Se on hiekkainen saari/särkkä, hiukan veden alla. Jos siihen veneen ajt, pohja säilyy kyllä ehyenä, mutta kova työ on päästä siitä pois. En tiedä muita hiekkapakkoja olevan Saimaan vesistössä.

Äänestä

Olettaen että kysyjä tarkoittaa ilmatieteenlaitoksen sivuilta löytyvää Hiekkapakan mittauspistettä.. Google Mapsiin hakuun '' 61.11 , 28.28 ''. Siellä se sijaitsee. Linkki: http://maps.google.fi/

Äänestä

Sitä virallista sääasemaa L.rannassa, pikkuisella luodolla? Se luoto on Joutsenon vesillä.

Äänestä

pitkän kaidon ja ylä-lylyn välissä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erkkiaamurusko kirjoitti:

ja missä se sijaitsee ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu