pimeään parturiin

ku ei muuhun oo rahaa. Kuulema jossai lehtikankaalla. tietäskö joku edes vinkkiä suunnasta ni vois löytyä.
9454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kannattaako tuommosiin pimeisiin partureihin mennä. Saattaa tulla vähän mitä sattuu hiusmuotia kun pimeässä leikkaa.

Äänestä

Parturit Kajaanissa on ammattikunta, joka tietyin väliajoin tekee markkinatutkimuksia tämän palstan välityksellä, kysellään minne kannattaa mennä. Nyt on alettu jahtaamaan kotipartureita.

Äänestä
  • enkä mitään kotipartureita tarkoita, vaan sellasta sikahalpaa joka tekee kotona ja silleen. Oon kuullu et on niin halpaa ettei se voi olla muuta ku pimeetä, vaikka sama se mulle kuhan on siisti jälki.

    Äänestä

jos sinulla on varaa leikkuutta hiuksiasi vieraalla. Itse olen leikannut omat hiukseni jo vuosikausia peilin edessä sähkökoneella.

Äänestä
  • Tukanleikkuukoneon parhaiten tienaavia koneita.Meilläkin 10 henkilön tukanleikkuut samalla koneella jo 5vuotta.Laskekaapa.

    Äänestä

  • säästäjä123 kirjoitti:

    Tukanleikkuukoneon parhaiten tienaavia koneita.Meilläkin 10 henkilön tukanleikkuut samalla koneella jo 5vuotta.Laskekaapa.

    Villan parturi oli aikoinaan Kuhmossa sai palvelua jos tarvitsi hiustenleikkuun lisäksi.

    Äänestä

  • säästäjä123 kirjoitti:

    Tukanleikkuukoneon parhaiten tienaavia koneita.Meilläkin 10 henkilön tukanleikkuut samalla koneella jo 5vuotta.Laskekaapa.

    parturoinut pääni ja huomautukset ovat olleet pelkästään positiivisen utelevia. On yleensä udeltu itselleenkin samaa parturia.... eikä tässä jurikaan omakehu haise.

    Äänestä

Käy ammattikoululla opiskelijoilla,ei maksa paljon ja kyllä saa aika todennäköisesti mitä haluaa kun menee kakkos tai kolmos vuoden opiskelijoille asiakkaaksi.. :) tietenkin ekan vuoden opiskelijat tekee ilmaiseksi ainakin miehille hiusten leikkuut mutta jälki ei välttämättä vielä ole ihan paras mahdollinen.. kaikki opitaan aikanaan =)

Äänestä
  • mieleinen tulos. Kyllä siinä tuntipalkoille pääsee varttitunnin suruuttamisella...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


köyhältä tukka pois kirjoitti:

ku ei muuhun oo rahaa. Kuulema jossai lehtikankaalla. tietäskö joku edes vinkkiä suunnasta ni vois löytyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu