Milloinkahan taantuma alkaa tuntuvasti...

...vaikuttamaan kansalaisten elämään? Voisi kuvitella, että olisi jo nyt pantava suu säkkiä myöten. Suurpuolueet pelkäävät vaalimenestystään, jos ennen vaaleja ryhdytään kiristämään kansalaisten talouksia.
2125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aloittajan väittämän ja logiikan mukaan taantuma alkaa seuraavien vaalien jälkeen.

Äänestä

Eläkkeeni netto pienenee 01.02. 26,80E/kk.

Olemme yrittäneet jo reilun kuukauden mukautua tulevaan.
Täytyy ottaa oppia 70-luvun alun työpaikan pikkujoulujen kronikastani (työkavereiden minun suuhuni asettamana):
Vaimo, vaimo! Pane sieniin puolet petäjäistä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tilja kirjoitti:

...vaikuttamaan kansalaisten elämään? Voisi kuvitella, että olisi jo nyt pantava suu säkkiä myöten. Suurpuolueet pelkäävät vaalimenestystään, jos ennen vaaleja ryhdytään kiristämään kansalaisten talouksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu