Tampereen työvoimatoimistossa on WC tilat suljettu, koska laitapuolen kulkijat ovat käyneet peseytymässä niissä ja sotkeneet paikat. Kerran ja painotan sanaa kerran, kävin Tampereen rautatieaseman sisätiloissa aamuvarhasella ja kysyin Kioskin myyjältä että miksi täällä asemahallin sisätiloissa haisee voimakas virtsa. Myyjä sanoi ettet ole ensimmäinen joka kyselee ja että "me olemme jo tottuneet siihen hajuun". Syy oli se että laitapuolen kulkijat viettävät aikaansa siellä virtsat housuissa (tai kuseskelevat ympäriinsä). Pitäisikö nyt myös Tampereen päärautatieasemarakennus sulkea kyseisessä tapauksessa. Teidän arvon kansalaisten vastauksia odotellaan tämän päivän aikana.
Tampereen Virkaintoilijat Ry.
Kädetön virkamies....
Virkamies...
0
290
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204239Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692735Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5411371Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 571320
- 761301
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186