MJ:n kuulo?

HIStory-2

Millainenkohan oli Jacksonin kuulo? Se on minua askarruttanut jonkin aikaa. Youtubesta olen katsellut useita videoita, ja joissain videoissa Jackson pyytä usein toistamaan. Onko kyse siitä, että Jacksonilla oli huonontunut kuulo vai ei muuten vain saanut selvää epäselvästä puheesta.

This Is Itissä Jackson valitti niistä napeista korvissaan, koska hänellä ei ollut tapana käyttää niitä. Jackson oli jo pienestä asti musiikkiuralla eikä käyttänyt mitään kuulosuojaimia. Muusikoiden yleisimmät ammattitaudit ovat tinnitus ja huonontunut kuulo.

Kärsiköhän Jackson mistään kuulo ongelmista? This Is Itissä Jacksonilla kuitenkin vaikutti olevan erittäin tarkka korva, sillä kaiken piti kuulostaa juuri siltä, miten hän ''kuuli'' asiat päässään.

2

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mjjjjj

      Mä oon myös miettiny etenkin sitä että oiko Michaelilla tinnitusta.... Sillä välillä tuntuu että minullakin olisi vaikka en laula tai sillein...

      • hmm...

        mut hänhän oli 50 vuotta joten ei ihme jos kuulo olisi jo heikentynyt. en tarkoita tätä pahalla vaan ihan tosi asia. kyllä huomaa kun tunnen alle 50 vuotiaitakin ihmisiä että heillä on huonompi kuulo... ja jos kerran työskentelee musiikkialalla ni voi kova musiikki vielä edistää sitä. mutta.. kuka tietää, sitä ei tiedä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1863
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1650
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1225
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1108
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe