Asunnossamme on kaksi Mac Book Pro:ta, kumpiin asukki käyttää omaansa. Olen vasta hiljattain hankkinut oman ensimmäisen Macini ja siispä käsi tämän käytössä, ja kysymykseni on varmaan naurettava. Pystyykö kaverini näkemään omalta koneeltaan käsin, mitä teen/olen tehnyt omalla koneellani esim. Internerissä tai ylipäänsä? Olemme säätäneet niin, että koneemme löytävät toisensa, mutta julkisiin kansioihimme olemme laittaneet vain tietyt asiat (musiikkia, kuvia etc.). Nettiyhteytemme toimii langattomasti Time Capsulen kautta. Jääkö sinne jotain tietoja tietokoneella tehdyistä asioista?
Kahden Mac Book Pron kommunikointi keskenään.
Mankinen89
1
327
Vastaukset
- rrr
Eivät näe toistensa tekemisistä, ellei sitä erikseen ole päälle laitettu.
Esim. näytönjaolla voi, jos asetukset koneissa sallivat, katsoa, mitä toinen juurikin sillä hetkellä puuhastelee.
Mutta tämä siis vaatii sen, että näytönjako on sallittu kohdekoneessa.
Toiminto on erinomaisen näppärä silloin, kun täytyy esim. saada toiselta hieman neuvoa jonkin asian tekemisessä tai löytämisessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1585462
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413283- 2543208
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442698- 361844
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271625Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411586- 161457
- 231447
- 241347