"Pettynyt" lahjansaamista

sdfoilrhbflysi

Äitini ystävä on antanut minulle lahjaksi 2 DVD:n, jotka ovat ikävä kyllä ei-toivottuja. Kyllä minä sinänsä tykkään katsella paljon DVD-leffoja, mutta valitettavasti Säämies ja Vedätys eivät olleet minulle mieluisia leffoja. Muovikelmuja ei ole avattu, jolloin olisi ollut mahdollisuutta palauttaa kauppaan, mutta kuitti on ikävä kyllä hävitetty! Mikä neuvoksi? Kiitos, jos osaisitte neuvoa minua ongelmissa.

5

615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Jos kyseinen kauppa antaa palautusoikeuden ja sitä palautusaikaa on vielä jäljellä, niin riittänee jos muistaa ostopäivän.

      Tai sitten myyt huuto.netissä, jos muutaman euron takia jaksaa nähdä vaivan.

    • DVDVHS

      kirpputorille ! Ne menevät todella hyvin kaupaksi. Mä vein just laatikollisen DVD-leffoja ja hyvin tienasin. Jopa rupiset HVS-möhkäleet vietiin suorastaan käsistä !!

      • Kettuilija

        Milloin HSV on tullut markkinoille?
        Onko parempi kuin pluu-rei???


      • Kettuilija
        Kettuilija kirjoitti:

        Milloin HSV on tullut markkinoille?
        Onko parempi kuin pluu-rei???

        HVS......!
        Dam.......kaaduin omaan näppäryyteeni.


    • HiFismi

      Lahjahevosen suuhun ei katsota.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1984
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1730
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1400
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      79
      1375
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1038
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      946
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      943
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      892
    9. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      876
    10. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      873
    Aihe