BB-talolla oli tänäänkin työmiehet pistämässä paikkoja kuosiin. Pihaa ympäröivät seinät on purettu, niillähän ei ole käyttöä kuin kauden aikana, samoin saunat ja altaat poissa. Terassin ovi/ikkunat verhoineen kiinni:
http://i49.tinypic.com/2u6pu0p.jpg
BB-talo tänään
11
664
Vastaukset
- 6kk odotusta
Tulee tälle vuodelle. Palaako kauppa ja viikkotehtävät? Tuskin ainakaan slummi paratiisi jakoa kaksi vuotta putkeen on. Asukas vaihto? Mihin maahan? Tuleeko joku kaunis nainen jolle ollaan taas kateellisia ja haukutaan täällä ja talossa seläntakana. Tietävätkö hakijat jo, että selkäänpuukotus ei kannata?
Tietetävätkö hakijat, että tupakkariippuvainen voi juotua olemaan ilman tupakkaa talossa jopa viikon? Onko naisen vuoro voittaa? Joka vuosi on mennyt vuorotellen mies,nainen,mies,nainen,mies. No joo. Puoli vuotta vielä aikaa eikä asukas hakukaan ole vielä ollut, mutta siihen ei ole enää kovin pitkä aika kun asukkaita ruvetaan hakemaan. 6kk odotus, mutta kohta on kevät ja sitten kesä ja elokuun loppu.- 7kk
Elokuun loppuun on kyl viel 7kk aikaa, mut ehkä sitä jo elokuun alussa voi alkaa valmistautumaan. Toivottavasti Mira-Kadi-Chipa-Kätlin -sonta ei todellakaan enää saa jatkoa, se on jo niin nähty ja tylsä kuvio ettei sitä enää koskaan uudestaan, kiitos. Mielummin hyvän porukan yhteistä kivaa kuin yhden tyhjäpään omaa showta.
Jos kukaan asukas ei sano mitään arvostelevaa kenestäkään toisesta, niin se on varma merkki että aiemmat kaudet on hyvin opeteltu ulkoa ja aidot mielipiteet osataan piilottaa, eli bb:n alkuperäinen idea on sitten kunnolla tuhottu. Tosin pilallahan se oli jo viime kaudellakin kun oli vain pari tyyppiä jotka ei olleet ennen katsoneet bb:tä. Ja seurustelevien tyyppien käsikirjottaminen taloon esittämään sinkkua jotta saadaan draamaa on myöskin katsojien huijausta. - missi tuli taloon
7kk kirjoitti:
Elokuun loppuun on kyl viel 7kk aikaa, mut ehkä sitä jo elokuun alussa voi alkaa valmistautumaan. Toivottavasti Mira-Kadi-Chipa-Kätlin -sonta ei todellakaan enää saa jatkoa, se on jo niin nähty ja tylsä kuvio ettei sitä enää koskaan uudestaan, kiitos. Mielummin hyvän porukan yhteistä kivaa kuin yhden tyhjäpään omaa showta.
Jos kukaan asukas ei sano mitään arvostelevaa kenestäkään toisesta, niin se on varma merkki että aiemmat kaudet on hyvin opeteltu ulkoa ja aidot mielipiteet osataan piilottaa, eli bb:n alkuperäinen idea on sitten kunnolla tuhottu. Tosin pilallahan se oli jo viime kaudellakin kun oli vain pari tyyppiä jotka ei olleet ennen katsoneet bb:tä. Ja seurustelevien tyyppien käsikirjottaminen taloon esittämään sinkkua jotta saadaan draamaa on myöskin katsojien huijausta.Vaan tanäkin vuonna tulee joku kaunis huomion hakuinen nainen ;) Tulispa oikein joku missi niin riittäis oikein kuunolla kateutta ;D ja jos se häädetään pois niin eikun uus tilalle :D :D
No eivaan. Vitsi Vitsi.
Tai eihän sitä voi vielä tietää ketä sinne tulee kun ei hakuakaan ole vielä ollut, mutta kun haku on ollut ja hakijat saaneet tiedon taloon pääsystä, niin jo heinäkuussa voi levitä tieto ketä sinne menee. Viimevuonnakin Raganarin ja Justinnan sekä Sarannan tiedot levis netissä ennen bb:alkamista, että ne oli päässy taloon. Ne oli varmaan kertonut kavereille ja sitten kaverit jolekkin eteenpäin. Sitten joku laitto nettiin ja sitten sen tiesi jo aika moni :D
- paikat remontissa
- igglon sivuilla
- :))))))))))))))
Mitä sä täällä murehdit sitä mitä ens kaudella tapahtuu??? Eiko sulla hitto oo muuta ajateltavaa täs maailmas??? Sä oot kyllä ny nii yksin ton sun BB hehkutuksen kanssa täällä. Tietty jos ei oo kavereita ni sit täytyy käydä keskustelua itsensä kanssa täällä ja pistää vähä peukkua! ;)
Hei ens kaudesta tulee mitä tulee, älä ny yöunias memnetä. Ja kyllä kaikki terve järkiset jotka siihen osallistuu, tietää et se on peliä ja myöskin pelaavat.. niinkuin kaikki muutkin aikasemmilla kausilla. Vai luuletko et kaikki tyypit o just samanlaisia siviilis??? hah haaa :DDDDDDD- äääh..
misä?
- roolia vetää juu
Onhan ne aiankin vähän erillasia tietty siviilissä. Vetää tiettyjä rooleja. Tuskin kätlin on siviilssä niin huomion hakuinen. Antin huono englanti oli varmaankin myös shouta. Yritti matkia jotain Mika Häkkistä tai Tommi Mäkistä. Veikkaan, että osaa oikeasti puhua paremmin englantia ja Esa A vastas tahalleen väärin tietovissassa. Olis oikesti tienny kaikki kysymykset oikein.
- gfh
roolia vetää juu kirjoitti:
Onhan ne aiankin vähän erillasia tietty siviilissä. Vetää tiettyjä rooleja. Tuskin kätlin on siviilssä niin huomion hakuinen. Antin huono englanti oli varmaankin myös shouta. Yritti matkia jotain Mika Häkkistä tai Tommi Mäkistä. Veikkaan, että osaa oikeasti puhua paremmin englantia ja Esa A vastas tahalleen väärin tietovissassa. Olis oikesti tienny kaikki kysymykset oikein.
vittu ketä kiinnostaa mitä nuo kukin tekee tai mitä "rooleja" vetäävät!?
sun kannattais yrittää vetää jotain normaalin ihmisen roolia jos siihen ees pystyt!!! - en tajuu sua
Mitä tarkoitat tuolla peukuttajalla. En tajuu???
Tarkoitatko, että sama ihminen kirjoittaa usealla eri nimerkillä, mutta miksi sanot sitä peukuttamiseksi? Outo nimitys? - sfgh fhgrfth
en tajuu sua kirjoitti:
Mitä tarkoitat tuolla peukuttajalla. En tajuu???
Tarkoitatko, että sama ihminen kirjoittaa usealla eri nimerkillä, mutta miksi sanot sitä peukuttamiseksi? Outo nimitys?en mäkää tajuu sua? ootko niin läski ettei sua tajua kukaan????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621384
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40985Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38715- 14630
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28622- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20592Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30567Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553