Mikä vialla?

Olen seurustellut nykyisen tyttöystäväni kanssa n.
puoli vuotta.Aluksi olimme molemmat onnellisia ja
vietimme paljon aikaa yhdessä..nyt tyttö on alkanut ottaa etäisyyttä emmekä ole nähneet
pariin viikkoon..hänellä ei oman kertomansa mukaan
ole mitään syytä siihen, paitsi että haluaa olla yksin..minussa vika ei ole..mikä siis vikana?
61088
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei sussa ole tosiaankaan mitään vikaa, se sun tyttöystävä nyt vaan vähä miettii asioita ja sitte se todennäköisesti jättää sut. Naisena mä tiedän, noi on ihan selvät merkit... Voin toki olla väärässäkin...

Äänestä

Nuo merkit kyllä pahasti viittaavat siihen että nainen ainakin harkitsee haluaako jatkaa enää suhdetta. Hän on voinut löytää jonkun muun tai kenties olette vielä sen verran nuoria että hän haluaa enemmän kokemuksia... Vaikea sanoa kun en tiedä teidän tarkkaa tilannetta. No vika ei ole sinussa, jos hänen mielestään sinussa on nyt jokin vika hänen pitäisi tietysti puhua siitä kanssasi... Niinpä ainut henkilö jossa tässä nyt jotain vikaa voi olla, on kyseinen nainen... Selitinkö monitmutkaisesti? =) Jaksamisia sulle, toivottavasti tilanne ratkeaa pian sillä tiedän kokemuksesta että tuollainen ei ole kivaa!

Äänestä

Yksinkertaisesti ämmät on tollasii, ne kyllästyy tosi helposti. Kaikki pitää saada ja sitten voi heittää roskikseen...

Äänestä
  • ette ole vain tavanneet sellaista naista,
    joka tietää mistä rakkaudessa on oikeasti kyse.

    Äänestä

kyllä se varmaan sitten siitä johtuu ettei häntä kiinosta sinun seurasi. pahalta kuulostaa

Äänestä

Mulla on ihan sama tilanne, paitsi että ollaan kohta oltu 2 vuotta yhdessä.. kaikki on mielestäni mennyt ihan tavallisesti kun muija räväytti että haluaa pitää pienen "aikalisän" ja miettiä asioita.. nyt en voi muuta kuin odotella ja stressata.. pelkään vain pahinta kokoajan että hän jättää minut =(..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


='( kirjoitti:

Olen seurustellut nykyisen tyttöystäväni kanssa n.
puoli vuotta.Aluksi olimme molemmat onnellisia ja
vietimme paljon aikaa yhdessä..nyt tyttö on alkanut ottaa etäisyyttä emmekä ole nähneet
pariin viikkoon..hänellä ei oman kertomansa mukaan
ole mitään syytä siihen, paitsi että haluaa olla yksin..minussa vika ei ole..mikä siis vikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu