Asian siis tekee varmaakin varmemmin uskottavaksi se että suuri, mahtava ja arvovaöltainen Kauppalehti on noin kirjoittanut.
Eli nyt ei sitten Porcheakaan "kukaan halua", eikä sen enempää Jaguaria, Saabia, Cadillacia, Alfa-Romeota, Opelia, Land Roveria, Jeepiä..jne.
Luottakaamme siis maamme parhaiden asiantuntijoiden kirjoituksiin tässäkin asiassa, jos kuka mitä tietää niin ne on varmasti Kauppalehden toimittajat.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2010/01/29873&sort=false
"Näitä autoja ei kukaan halua", eli oletteko tietoisia
6
1249
Vastaukset
- ei varmaankaan
haluaisi Porschea vaikka saisi ilmaiseksi. Olisiko järjestettävä kysely kuinka paljon löytyy "ei kukaan haluavia". Jäämme odottamaan samaisen toimittajan seuraavaa hirmuisen älykästä juttua. sillä sellainen se varmasti tulee olemaan.
- oikea otos
Ensin syötetty papoille kahvia ja pullaa ja sitten kysytty:" Haluatteko kenties mahdollisesti ehkä Toyotan mieluummin kuin kaiikkia muita autoja?
- Nauraja.
mutta löi ihme kyllä Seatin.
- Porschenisti
Vaihdoin hiljan oman Porscheni uuteen yritettyäni ensin myydä sitä itse netissä ja lehtien palstoilla - turhaan... Ei ollut markkinoita.
- 911 c2
Markkinat ovat aina olemassa mutta ylisuuret hintapyynnöt johtavat siihen, että kysyntä ja tarjonta eivät kohtaa. Nettiautossakin on tällä hetkellä monta Porschea, jotka ovat olleet siellä lähes vuoden mutta hinta ei ole tippunut... Myyjät voisivat ottaa peilin kiltisti käteen ja katsoa mistä se markkinoiden puuttuminen johtuu.
- Tuulia1965
Kas kun täällä peräpohjolassa ei ole paljoakaan ihmisiä, jotka arvostavat laatua !!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104748- 47654
- 36623
- 47623
- 30611
- 40595
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34567- 50560
- 37496