mutten enää nykyisin. Se on bisnestä ja se kuinka niitä laaditaan sai minut vähemmin uskomaan.
Olen joskus uskonut
4
376
Vastaukset
- Merilehmä
Ala luoda omaa astrologiaa, toisinsanoen opiskelet tarvittavan määrän asiaa, tutustut kymmeniin, jollei satoihin ihmisiin ja alat oppia. Olet asiakkaana vähintään kymmenelle astrologille, kuva astrologiasta selkiytyy.
Laila Puustinen 30 vuotta astrologiassa.- Lopeta jo!
Laila ei sitten suostu ymmärtämään mitään. Tainnut ne 30 vuotta astrologiassa sekoittanut pään pahasti kun mielenterveys on noin heikolla pohjalla.
Laila jumalauta, nyt yritä takoa sinne helvetin paksuun kalloosi että jos astrologiaan on ENNEN uskonut ja sitten sen jälkeen tullut järkiinsä, niin astrologiaan ei aleta myöhemmin enää uskomaan koska silloin on paljastunut se millaista hevonpaskaa koko astrologia on!
Astrologian kuva on selkiytynyt erittäin selkeäksi sen jälkeen kun on havainnut, ja ei ainoastaan havainnut vaan YMMÄRTÄNYT, asia mitä sinä Laila et ole koskaan osannut, sen että astrologia on tietämättömille ämmille luotu huijaus- ja rahastuskeino joka ei toimi! - Tähtöseni pieni.
Lopeta jo! kirjoitti:
Laila ei sitten suostu ymmärtämään mitään. Tainnut ne 30 vuotta astrologiassa sekoittanut pään pahasti kun mielenterveys on noin heikolla pohjalla.
Laila jumalauta, nyt yritä takoa sinne helvetin paksuun kalloosi että jos astrologiaan on ENNEN uskonut ja sitten sen jälkeen tullut järkiinsä, niin astrologiaan ei aleta myöhemmin enää uskomaan koska silloin on paljastunut se millaista hevonpaskaa koko astrologia on!
Astrologian kuva on selkiytynyt erittäin selkeäksi sen jälkeen kun on havainnut, ja ei ainoastaan havainnut vaan YMMÄRTÄNYT, asia mitä sinä Laila et ole koskaan osannut, sen että astrologia on tietämättömille ämmille luotu huijaus- ja rahastuskeino joka ei toimi!Nyt nyppii. Anna palaa!!! Mars missä? Leijonassa tietysti! Kuu missä? Merkurius missä? Kuun yläsolmu Leijonassa huone 1? Mahtavaa!!!
- itseoppinut
Tähtöseni pieni. kirjoitti:
Nyt nyppii. Anna palaa!!! Mars missä? Leijonassa tietysti! Kuu missä? Merkurius missä? Kuun yläsolmu Leijonassa huone 1? Mahtavaa!!!
voi harrastella itsekseen liki ilmaiseksi. Kirjastoissa hyvin saatavilla perusteokset, divareista muutamalla eurolla omaksi. Netistä saa ilmaiset kartat.
Ei välttämättä tarvitse olla tyhmä ämmä ollenkaan astrologian parissa viihtyäkseen. Päin vastoin, kehittyy psykologistakin silmää. Ja lyhyessä ajassa oppii erottamaan roskajutut tutustumisen arvoisista.
Mutta valintahan on vapaa mitä kukin tahtoo tutkia tai olla tutkimatta.
Hyi sua, nimim. "lopeta jo", tuollaisesta riehaantumisesta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.607859Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515333Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61227Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401077Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052