Lumihiutale

Lumihiutale
puhdas
valkoinen
nenällesi laskeutuu

Rakkaudella
suutelen sen pois
ja
sinun silmäsi
nauravat ilosta
1171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Runo joka ansaitsee hyvän kuin lämpimän
mielen lukijalta kirjoittajalle ja kuinka pienestä
eleestä,kosketuksesta huomaa sen pienimmänkin
kauneuden,joka voi kasvaa

Elämän suuruudeksi : Rakkaudeksi.

Ihailuni runoosi on hyvin lämmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


runontaja kirjoitti:

Lumihiutale
puhdas
valkoinen
nenällesi laskeutuu

Rakkaudella
suutelen sen pois
ja
sinun silmäsi
nauravat ilosta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu