rodut....

trurttgh

minkä turkki näistä olisi helppohoitoisin: bolognese , bichon frise tai cotton de tuleAR.(ottaisin kotikoiraksi) Suur kiitos vastanneille jo etukäteen!

2

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerkkooo

      miksi pitää ottaa turkkirotu jos haluaa päästä helpolla turkin hoidossa?
      kaikkien noiden turkit vaatii paljon työtä.. frise ainakin trimmattava.. cottonin turkki takkuuntuu tosi helposti ja tuo kaikki risut mukanaan pihalta.. bolognesesta ei ole kokemusta, mutta olettaisin että ihan yhtä lailla työläs turkki..

      • Ilpepa

        Itselläni on bichon frise. Turkki on suht helppo hoitaa kun on trimmattu bichon tyylisesti lyhyehköksi. Jos päästää liian pitkäksi eikä hoida kunnolla, turkki takkuuntuu ja se on vain tuskaa koiralle. Jos olet valmis hoitamaan koirasi turkin hyvin, suosittelen bichonia LUONTEEN perusteella. Muista että et voi valita koiraasi turhin helppouden perusteella ! :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1471
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1135
    3. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      45
      1052
    4. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      105
      1028
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      68
      825
    6. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      117
      805
    7. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      799
    8. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      786
    9. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      62
      730
    10. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      685
    Aihe