..peräkärrillä tuodaan ja samat miehet/nuoret hakee lastinsa..
Rokkalan kaljaralli
nuoren isä
81043
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
..taas lähti kaljat jakoon, mersut ja nissanit käy...
olen huomannut minäkin. Ja poliisi ei näe mitään.
poliisit näkee. Se että otetaan vähän olutta mikä nuoruudessa on usein tavanomaista. Se että nuoret muutaman oluen sijaan ottais huumeita on parempi, kun sillon selviää ilman vakavia vaurioita. Huumeet kun aiheuttaa käyttäjille vakavan riipuvuuden ja skitoferian, eli kaksisuuntaisen mielialahäiriön mistä ei voi parantua. Työkyky on menny sillon ja kelakorvausperustein tulevat korvaukset on mitättömiä. Skitsofeerikko ei myöskään sovellu huumeidenvälitykseen tai myyntiin, kun on jo ite sairastunu huumeista.
Olisin kiinnostunut ostamaan edullista hyvää virolaista (Saku) olutta. Ilmoituksesta ei käy ilmi tarkempia tietoja. On vain vihjaus Rokkala ja kaljaralli. Toivoisin tarkempia tietoja muutaman edullisen laatikon hankkimiseksi. On vappu jo lähellä!
Toisaalta myyntipaikkoja voisi olla ympäri kaupunkia jäätelöauton tapaan. Kaljan lisäksi toivoisin myyntiin ViruValge-pirtua.
..kuulla pirtuli-auton iloisen tööttäilyn kotikulmillani. Olisi mukava täydentää kalja/pirtu-varasto kadunkulmaan saapuvasta myyntiautosta. Ja kunnon tavaralla kohtuuhintaan. Jo pitäisi markkinatalouden toimia tässäkin asiassa!!!!
Itsekin joskus nuoruudessani kokeillut kannabista. Ei mitään hyvää. Mielestäni kaikki nistit pitäisi ampua tai laittaa jonnekin autiolle saarelle jossa voisivat taistella keskenään kun helikopterilla pudotettaisiin pari kiloa piriä ja vetimiä. Siellä voisivat narkata ja pajautella rauhassa ja ketään ei haittaisi yhtään vaikka mätääntyisivät sinne.
rokkalahan on perinteinen K kauppa josta alaikäisille haetaan kaljaa
ja parkkipaikka toimii hyvänä stunttailu paikkana!
älkää jaksako marista ostakaa mökki järven rannalta jos kaljaralli haittaa!
Katkerilla valittajilla taitaa se mökki jäädä haaveeksi..