koirat kaupungissa

Vuoden turhake numero yksi on kaupungeissa pidettävät koirat.
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vuosituhannen turhake: ihmiset kaupungeissa... kylä maala o mukavampaa

Äänestä

Kenen kannalta? Sellaisen, jolla ei ole koiraa vai? On se kumma, kun pitää olla kateellinen kaikesta, mitä itsellä ei ole! ;) Minulla on kaupungissa kaksi koiraa, ja eivät ne minulle turhia ole. Jos ovat sinulle tai jollekin muulle turhakkeita, niin ihan sama, ei kiinnosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku roti kirjoitti:

Vuoden turhake numero yksi on kaupungeissa pidettävät koirat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu