Morooo, lähdössä hiihtiksellä Egyptiin Sharm el Sheikhiin. Lomalle meinasin lähinnä vetää bissee ja ottaa iisisti. :) Onko jotain must nähtävyyksiä yms...? Voi olla että viimeisinä päivinä tekee mieli vähän käppäilläkkin. Minkälaisia kokemuksia ja fiiliksiä porukalle jääny paikasta?
Sharm el Sheikhiin
mara5
6756
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Moi, Sharm el Sheikh on hyvä paikka rantalomailuun ja todella loistava paikka sukeltamiseen. Tuolla kannattaa ehdottomasti kokeilla laite sukellusta tai sitten snorklaamista. Punaisenmeren merielämä on ainutlaatuista ja nähtävää on paljon. Vinkkejä Sharm el Sheikhiin ja Egyptiin löydät alla olevalta sivulta.
Egypti: http://www.egypti.suomalaisille.com
Veikkaan et ne ei ees myy sulle kaljaa siellä. Pakottavat sut kumartamaan mekkaan ensin :D
Kyllä Sharmista saa kaljaa. Puppua kaikki muu!!
Veden alla ihan sairaan komeeta! Kantsii snorklailla. Ja varoo leijonafisuja ja kivifisua eikä hätyytellä mahdollista mureenaa. Muuten no hätä.
Kalja on hyvää ja meikäläisittäin halpaa. Eikä se egyptiläisten vinkkukaan mitään pahaa ole.
Sit Sharmissa on ihan sikamakee yökerho tai disko - mesta ei oikein mahdu meikäläisiin raameihin. Se Alf Leila Wa Leila on semmonen fantasiamaailma.
Sharmiin ei tartte vaihtaa Egyptin puntia. Eurot ja dollarit kelpaavat joka paikassa.
Täh? Kelpaako euro oikeesti :) Sehän ois tosi hyvä juttu koska paikallisista rahoista voi saada ripulin :(
Yhtä likasia ne eurot on, ku lojuvat ties missä ja kun käsiä ei pesyä vessakäyntien jälkeen, taudit leviää rahoissa kuin rahoissa. Lisäksi hinnat takuulla korkeemmat euroilla, kuin punnilla